Samsung Galaxy A72’nin fotoğrafları resmi duyurudan önce sızdı

Samsung Galaxy A serisinin beklenen üyeleriyle ilgili sızıntılar devam ediyor. Geçtiğimiz hafta Galaxy A52’nin fotoğrafları internete sızmıştı. Son sızıntının yıldızı ise Samsung Galaxy A72.

Galaxy A72, adından da anlaşıldığı üzere, Galaxy A71’in takipçisi olacak. Telefonun tasarımı da Galaxy A52’ye bir hayli benziyor. A72, temel itibarıyla A52’nin büyük kardeşi olduğu için bu benzerliğe pek şaşırmamak gerekiyor.

Galaxy A72’nin 2021’in ilk günlerinde resmiyet kazanması bekleniyor. Plastik bir arka panele ve alüminyum çerçeveye sahip olacağı söylenen telefonda 6.7 inç büyüklüğünde bir ekranın bulunacağı belirtiliyor. Bu ekranın orta üst kısmında ön kameranın yerleştirildiği bir deiliğin olduğu görülüyor.

Akıllı telefonun arkasında ise dörtlü bir kamera sistemi yer alıyor. Ancak bu kameralara dair detaylar şu an için belirsizliğini koruyor. Yine de, ana kamera görevini 64 megapiksel sensörün üstlenmesi muhtemel görünüyor.

samsung galaxy a72 Samsung Galaxy A72, 8.1 mm. kalınlığında bir kasayla gelecek. Kamera çıkıntısıyla telefonun kalınlığı 9.9 mm. olacak. 3.5 mm. kulaklık jakının da bulunacağı telefonun ABD’de 599 dolar karşılığında satılacağı söyleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Xiaomi Türkiye için resmi online mağazasını açtı

Teknoblog YouTube kanalına abone olun

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları ve ürün incelemeleri YouTube kanalımızda. Abone olun, yeni videoları kaçırmayın!

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kademeli normalleşmeyle ilgili yeni kararlar açıklandı

29 Nisan tarihinde başlayan tam kapanma süreci yarın sabah saat 05.00'te son buluyor. Bunun öncesinde İçişleri Bakanlığı, yayınladığı bir genelgeyle 17 Mayıs - 1...

Apple Music Hi-Fi ve AirPods 3 gelecek hafta içinde bekleniyor

Apple'ın önümüzdeki hafta için daha önce düşünülenden daha büyük planları olabilir. Yeni iMac, iPad Pro ve Apple TV 4K, 21 Mayıs'ta veya civarında erken...

Türkiye GP 2021 ile ilgili yeni karar; haziranda yarış olmayacak

Türkiye GP 2021'in 11-13 Haziran tarihleri arasında İstanbul Park pistinde düzenlenmesi planlanıyordu. Bunun resmi duyurusu birkaç hafta önce yapılmıştı. Ancak son günlerde yarışın Türkiye'de...