Teknoloji

Samsung Galaxy A52’in dörtlü arka kamera sisteminin detayları ortaya çıktı

samsung galaxy a52 5g güncelleme

Samsung Galaxy A52 ile ilgili haberler uzun süredir etrafta dolaşıyor. Bu haberler sayesinde telefonun hem 4G hem de 5G versiyonlarına dair detaylar gün yüzüne çıkmıştı. Söz konusu haberlerin en yenisi, telefonun kamera sistemine ışık tutuyor.

Ünlü duyumcu Roland Quandt’ın paylaşımına göre, Galaxy A52’nin arkasında dörtlü bir arka kamera sistemi bulunacak. Burada ana kamera görevini 64 megapiksel sensör üstlenecek. 81 derece görüş açısına sahip kamera, optik görüntü sabitleme özelliğiyle gelecek. 123 derece görüş açısına sahip 12 megapiksel ultra geniş açılı kamera da ana kameraya eşlik edecek.

Quandt, dörtlü arka kamera sisteminin diğer üyeleri konusunda da bilgi veriyor. 78 derece görüş açısına sahip 5 megapiksel makro kamera ve 85 derece görüş açısına sahip 5 megapiksel derinlik sensörünün de sistemi tamamlayacağı belirtiliyor.

Telefonun 4G versiyonunun 90 Hz, 5G versiyonunun ise 120 Hz ekranla gelmesi bekleniyor. Her iki ekranın da maksimum parlaklık seviyesinin 1200 nit olacağı da gelen bilgiler arasında yer alıyor.

İddialara göre, Galaxy A52 IP67 suya ve toza dayanıklılık sertifikasıyla gelecek. 5G versiyonun Qualcomm Snapdragon 750G, 4G versiyonun ise Snapdragon 720G işlemci taşıyacağı söyleniyor. 4500 mAh pil, 6 veya 8 GB RAM, 128 veya 256 GB depolama alanı da telefonun özellikleri arasında sayılıyor.

Samsung Galaxy A52 tanıtımı için henüz resmi bir işaret gelmiş değil. Ancak ortaya çıkan sızıntılar, kullanıcıları dikkat çekici bir cihazın beklediğini gösteriyor.

Teknoblog’u XFlipboard, Google Haberler ve Instagram‘da takip et!

İLGİLİ HABERLER