Teknoloji

Samsung Galaxy A23 5G için koyduğu satış hedefini küçülttü

samsung galaxy a23 5g
Teknoblog içeriklerine Google Haberler’de abone olun:

Samsung’un ana vatanı Güney Kore’de ilginç bir iddia gündeme geldi. Söylentilere göre, şirket Galaxy A23 5G modeli için satış hedefini düşürdü. Samsung Galaxy A23 5G modeli için 12.6 milyon, A23 4G modeli içinse 17.1 milyon satış hedefi koymuştu.

Ancak son iddiaya göre, A23 5G için koyulan satış hedefi 4 milyonun altına çekildi. Hedefte yaklaşık yüzde 70 oranında bir küçülmeye gidilmesi, akıllara bu telefonla ilgili bir sorun olduğu düşüncesini getiriyor.

Güney Kore kaynaklı haberlere göre, telefondaki bir özellik telefonun çalışmasını ciddi şekilde etkileyen bir soruna yol açtı. Samsung’un bu sorunu tespit etmesi için de aylar süren bir çalışma yapmasının gerektiği belirtiliyor.

Samsung Galaxy A23 5G’nin piyasaya çıkışı bu gizemli sorun nedeniyle gecikti

Bu gizemli sorunun Galaxy A23 5G’nin piyasaya çıkışını da geciktirdiği düşünülüyor. A23 4G’yi mart ayında piyasaya süren Samsung, A23 5G içinse eylül ayına kadar beklemişti. Yine de, bu konuda resmi bir bilginin olmadığını vurgulamak gerekiyor.

Samsung Galaxy A23 5G’nin piyasaya çıkması, söz konusu gizemli sorunun bir şekilde çözüldüğünü gösteriyor. Ancak bu sorunun yol açtığı diğer problemler nedeniyle Samsung’un planladığından daha az sayıda A23 5G üretebildiği belirtiliyor. Şirketin 2023 için de 5 milyon satış hedefi koyduğu söyleniyor.