Teknoloji

Galaxy A14’ün işlemcisi test sonucuyla görüldü

samsung galaxy a14

Samsung Galaxy A14 5G desteğiyle kullanıcıların karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Akıllı telefon SM-A146B model numarasıyla Geekbench’in benchmark testinde boy göstermiş ve bu cihazda henüz duyurulmayan bir Exynos işlemcinin yer alacağı belirtilmişti. Ancak Geekbench’teki yeni bir kayıt, telefonun kalbinde MediaTek’in ürettiği bir işlemcinin bulunacağını gösteriyor.

SM-A146P model numarasıyla testten geçen cihazda işlemci olarak Dimensity 700 işlemcinin bulunduğu görülüyor. Dimensity 700 işlemcili Galaxy A14’ün hem tek hem de çoklu çekirdek performansının Exynos işlemcili versiyona kıyasla daha az olması dikkat çekiyor.

Geekbench’in veri tabanına göre, akıllı telefonda Dimensity 700’e 4 GB RAM eşlik ediyor. Akıllı telefonun kutusundan Android 13 işletim sistemiyle çıkacağı görülüyor. Puanların düşük kalmasının nedeninin test cihazının yazılımının henüz tamamlanmamış olabileceği belirtiliyor.

Ancak akıllı telefonun belli bölgelerde uygun fiyatlı bir seçenek olarak kullanıcıların karşısına çıkma ihtimalini de göz ardı etmemek gerekiyor.

Samsung Galaxy A14 üç arka kamerayla gelecek

Sızan görsellere göre, Samsung Galaxy A14 üç arka kameraya sahip. Ön kamera ise ekranın üstündeki damla çentikte yer alıyor. İhtiyaç duyduğu enerjiyi 5000 mAh kapasiteli pilinden alacak olan telefonun iki farklı işlemci seçeneğiyle kullanıcıların karşısına çıkması sürpriz olmayacaktır.

Teknoblog’u XFlipboard, Google Haberler ve Instagram‘da takip et!

İLGİLİ HABERLER