Samsung Galaxy A13 4G için bir sızıntı daha

Samsung Galaxy A13 4G kısa süre önce Tayland’da NBTC tarafından onaylanmış ve telefonun destek sayfaları pek çok ülkede şirketin internet sitelerinde görülmüştü. Samsung’un telefon hakkında daha fazla detay açıklaması beklenirken, sızıntılara da yenileri ekleniyor. Bunların en yenisi, A13 4G’nin tasarımını, özelliklerini ve fiyatını gösteriyor.

A13 4G tasarımı itibarıyla 5G versiyonuna bir hayli benziyor. Çentikli ekrana sahip olan telefonun arka kameraları bir modüle yerleştirilmemiş. Bunun yerine her sensörün ve LED flaşın birbirinden ayrı durduğu bir tasarım tercih edilmiş. Sensörler çıkıntı yaptığı için telefonun düz yüzeylerde sallanması muhtemel görünüyor.

Telefonun sağ kenarında ise ses kontrol tuşları ve güç butonu bulunuyor. Güç butonu A13 4G’nin parmak izi tarayıcısına da ev sahipliği yapıyor. Cihazın sol kenarının fotoğrafları sızmış değil. Ancak A13 5G’nin sol kenarında SIM kart yuvası bulunuyor. A13 4G’de de benzer bir durumla karşılaşmak sürpriz olmayacaktır..

A13 4G bir süre önce Geekbench’in benchmark testinden Exynos 850 ve 3 GB RAM ile geçmişti. Yeni sızıntı da işlemci bilgisini doğruluyor. Benchmark testinden SM-A135F model numarasıyla geçen A13 4G’nin yeni sızıntıdaki model numarası ise SM-A136 oldu.

Yeni sızıntıya göre, telefonda Exynos 850’ye 4 GB RAM ve 64 GB depolama alanı eşlik edecek. Depolama alanını microSD kart desteğiyle artırmak da mümkün olacak.

samsung galaxy a13 4gAkıllı telefonun 6.6 inç büyüklüğündeki ekranının yenileme hızının 90 Hz olduğu söyleniyor. Ekranın üstündeki çentik 8 megapiksel ön kameraya ev sahipliği yapacak. Arka tarafta ise 48 megapiksel ana kameraya 5 megapiksel ultra geniş açılı kamera, 2 megapiksel makro kamera ve 2 megapiksel derinlik sensörü tamamlayacak.

Samsung Galaxy A13 4G, ihtiyaç duyduğu enerjiyi 5000 mAh kapasiteli pilinden alacak. Bu pil 15W şarj desteğine sahip olacak. Siyah, beyaz ve mavi renk seçenekleri bulunacak olan telefonun Avrupa’da 200 avrodan başlayan fiyatlala satışa sunulacağı söyleniyor.

Sinan Küstür
Sinan Küstür
Medya, Kültür ve Kimlik üzerine yüksek lisans yaptı. Teknolojiye olan ilgisini ve eğitiminin sunduğu donanımı Teknoblog çatısı altında sunuyor.
İLGİLİ HABERLER
POPÜLER

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun