Teknoloji

Samsung Galaxy A04e sessiz sedasız resmiyet kazandı

samsung galaxy a04e

Samsung Galaxy A04e adını taşıyan yeni telefonunu sessiz sedasız gözler önüne çıkardı. A04e, A04 ailesinin son üç ay içinde tanıtılan üçüncü üyesi olma özelliğini taşıyor. Galaxy A04 ağustos ayında, Galaxy A04s ise aynı ayın sonunda resmiyet kazanmıştı. Galaxy A04e, içinde bulunduğu ailenin diğer iki üyesi gibi, uygun fiyatlı bir cihaz olarak göze çarpıyor.

Galaxy A04e’de 6.5 inç büyüklüğünde HD+ çözünürlüklü PLS LCD dokunmatik ekran bulunuyor. Akıllı telefonun arkasında 13 megapiksel ana kameraya 2 megapiksel derinlik sensörü eşlik ediyor. Ön tarafta ise 5 megapiksel çözünürlüklü bir kamera kullanıcıları bekliyor.

Telefonun sekiz çekirdekli işlemcisinin adı açıklanmasa da, bunun MediaTek Helio G35 olduğu söyleniyor. İşlemciye 3 veya 4 GB RAM eşlik ediyor. Depolama alanı seçenekleri ise 32, 64 ve 128 GB olarak sıralanıyor. Bu depolama alanını microSD kart desteğiyle genişletmek de mümkün.

LTE desteğine sahip olan telefon, 2.4 GHz Wi-Fi bağlantı desteğiyle geliyor. Samsung Galaxy A04e ihtiyaç duyduğu enerjiyi ise 5000 mAh kapasiteli pilinden alıyor.

samsung galaxy a04eAkıllı telefon kutusundan Android 12 ve One UI Core 4.1 yüklü olarak çıkıyor. 9.1 milimetre kalınlığındaki A04e, tartıda 188 gram çekiyor. Samsung’dan bu konuda açık bir paylaşım gelmese de, telefonun tamamen plastik bir kasaya sahip olduğu görülüyor. A04e için siyah, mavi ve bakır olmak üzere üç renk seçeneği sunuluyor.

samsung galaxy a04eSamsung Galaxy A04e için henüz bir fiyat ve çıkış tarihi bilgisi açıklanmış değil. Ancak ailenin en mütevazı üyesi olan A04e’nin A04 ve A04s’ten daha uygun fiyatlarla satılacağını söylemek yanlış olmayacaktır.

İLGİLİ HABERLER