Samsung Galaxy A02 testten geçti, özellikleri görüldü

Samsung, Galaxy A02s adını taşıyan akıllı telefonunu kısa bir süre önce duyurmuştu. Şirket şimdi bu cihazın da altında konumlanan bir telefon çıkarmaya hazırlanıyor. Samsung Galaxy A02 adını taşıması beklenen telefon, Geekbench 5’in benchmark testinden geçti.

Sonuç sayfasında telefon SM-A022F model numarasıyla görülüyor. Bu model numarası, A serisinin isimlendirme şemasıyla örtüşüyor. Örneğin, Galaxy A02s’te bölgeye bağlı olarak SM-A025F/DS/G/M model numaraları kullanılıyor. Bu da benchmark testinden geçen cihazın Galaxy A02 olması ihtimalini kuvvetlendiriyor.

Benchmark testinin sonuç sayfası, telefonun özellikleri konusunda az da olsa bilgi veriyor. Buna göre, akıllı telefonun kalbinde MediaTek MT6739WW işlemci bulunuyor. Dört çekirdekli yonga sette, 1.8 GHz hızında Cortex-A53 çekirdekler mevcut.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Oppo A35 tanıtıldı: Helio P35 işlemci, 4230 mAh pil

Samsung Galaxy A02 için bellek seçenekleri 2 GB’den başlayacak. Galaxy A02s’te minimum bellek seçeneği 3 GB idi. Akıllı telefon kutusundan Android 10 işletim sistemiyle çıkacak. Samsung’un telefonu yakın zamanda duyurması sürpriz olmayacaktır.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

NASA’nın Mars helikopteri ilk test uçuşunu başarıyla gerçekleştirdi

NASA, Ingenuity adını taşıyan helikopteriyle Mars üzerinde ilk test uçuşunu gerçekleştirdi. Yerden 3 metre yükselen küçük hava aracı, 40 saniye boyunca havada kaldı. Böylelikle...

Tesla Autopilot kontrolünde kaza yaptı, iki kişi hayatını kaybetti

Tesla Autopilot teknolojisinin güvenilirliğiyle ilgili sorular yaşanan son kazanın ardından yine arttı. 2019 çıkışlı bir Model S, ABD'nin Houston şehrinin kuzeyinde ağaca çarptı. Kaza...