Samsung Find My Mobile uygulamasına çevrimdışı cihazları bulma yeteneği getirdi

Samsung’un henüz Türkiye’de kullanımda olmadığını gördüğümüz Find My Mobile özelliği kayıp bir telefonun yerini belirlemede kullanıcılara yardımcı oluyor. XDA Developers’a göre,  en son uygulama güncellemesiyle birlikte Find My Mobile, bir Wi-Fi veya hücresel ağa bağlı olmayan Galaxy cihazlarıyla da çalışıyor.

“Çevrimdışı bulma” özelliği yakınlardaki Galaxy cihazlarından yararlanacak. Bu, Tile izleyici aygıtlarının Bluetooth olmadığı zaman yararlandıkları “Kitle Bulma” özelliği gibi çalışacak. Eğer telefonunuz Wi-Fi ya da hücresel bağlantı üzerinden bulunamazsa, yakın Galaxy cihazları sayesinde telefonun yeri bulunabilecek.

Eğer çevrimdışı bulma özelliği etkin hâle getirilirse, telefonunuz diğer cihazlar için tarama yapabilecek. Bu sayede cihazınız herhangi bir eşyanın menzili içindeyse, diğerlerine kayıp telefonlarını, akıllı saatlerini ya da kulaklıklarını bulmakta yardımcı olabileceksiniz.

Bu özellik varsayılan olarak açık gelmiyor. Bunu ayarlar içinden etkinleştirip devre dışı bırakabilirsiniz. Eğer gizliliğiniz konusunda endişeler taşıyorsanız, çevrimdışı konumunuzu şifreleyebilirsiniz. Samsung’un hangi kitle ağı teknolojisini kullandığı ya da hangi saatlerin ve kulaklıkların bu teknoloji aracılığıyla bulunabileceği bilinmiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Samsung Galaxy Note 20 Ultra İncelemesi

Eğer seyahat ediyorsanız, özellikle de uluslararası seyahatler gerçekleştiriyorsanız, her an Wi-Fi veya hücresel bağlantı servisine erişemeyebilirsiniz. Bu durumdayken telefonunuzu kaybederseniz, bu bir felaket hâline gelebilir.

Görünüşe göre Samsung, en son Find My Mobile güncellemesini alan kullanıcılara bildirimler gönderecek. Bildirimi tıklatıp ayarlar içinde “çevrimdışı bulma” özelliğini açıp kapatmayı sağlayan bölüme ulaşmak mümkün oluyor. Buradan gerekli açma ve kapatma işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

Apple Watch Series 7 söküm işleminde dikkat çekici detaylar – Video

Apple Watch Series 7'nin Türkiye'nin de aralarında bulunduğu çeşitli ülkelerde satışa sunulmasıyla birlikte, iFixit ekibi bu yeni Apple akıllı saatinin söküm işlemlerine zaman kaybetmeden...

Razer Zephyr RGB yüz maskesi satışa sunuldu

Duyurusu uzun süre önce yapılan Razer Zephyr akıllı yüz maskesi sonunda satışa sunuldu. RGB aydınlatmalı maskenin ABD'deki fiyat etiketinde 99.99 dolar yazıyor. 150 dolar...

Google Android üzerinde iş ve özel yaşamı ayırmayı kolaylaştıracak

Google, Android için sunduğu iş profili özelliğini daha fazla cihaza getirmeyi planlıyor. Söz konusu özellik, iş uygulamalarını ve kişisel uygulamaları ayırıyor. Kullanıcılar dilediklerinde bir...

Artık her Twitter kullanıcısı Sohbet Odası açabilir

Twitter; Spaces, yani Sohbet Odaları'nı ilk olarak Kasım 2020'de, kendi ses merkezli sohbet odaları özelliği olarak, Clubhouse'un başarısını gölgede bırakma girişimi olarak başlatmıştı. Ancak...

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun

Bu haberi arkadaşınızla paylaşın