Samsung Exynos 9 Series 9810’un duyurusunu yaptı

Samsung en son Exynos işlemcisi; Exynos 9 Series 9810’un duyurusunu gerçekleştirdi. Bu yongaset Exynos 8895’in takipçisi olurken, muhtemelen Türkiye’de de gelecek yıl satışını göreceğimiz Samsung Galaxy S9 ve Note 9 cihazlarında yer alacak.

Güney Koreli şirketin konuyla ilgili olarak yayınladığı basın bülteninde yongasetin teknik detaylarıyla ilgili fazla ayrıntı paylaşılmıyor. Ancak bu işlemcinin üçüncü nesil özelleştirilmiş CPU çekirdekleri, yükseltilmiş GPU ve sektörün ilk 6CA destekli gigabit LTE modemini barındıracağı dile getiriliyor. Ayrıca basın bülteninde bu yeni işlemcinin ikinci nesil 10nm mimarisini temel alacağı da belirtiliyor.

6CA, yani altı taşıyıcı birleştirme teknolojisi sayesinde 1.2 Gbps’ye varan indirme hızlarına teoride ulaşmak mümkün olacak. Ayrıca 9810 Kategori 18 LTE modeme de sahip olacak. Bu yongasetin tüm teknik özelliklerinin ocak ayındaki CES 2018’de açıklanması bekleniyor.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

HP Envy 14 (2021) İncelemesi

Dizüstü bilgisayar denilince akla gelen ilk markalardan biri olan HP'nin farklı fiyat noktalarına yayılmış çeşitli ürün serileri bulunuyor. Envy serisi, orta segment Pavilion ile...

F1 İtalya Emilia-Romagna GP 2021: Saat kaçta, nasıl canlı izlenir?

Formula 1 2021 sezonu üç haftalık bir aranın ardından Avrupa yarışlarıyla kaldığı yerden devam ediyor. Geçen yıl da sıra dışı takvimde sonbaharda düzenlenen bir...