Samsung Exynos 2100 işlemci için özel etkinlik düzenleyecek

Samsung Galaxy S21 serisini 14 Ocak’ta tanıtacak. Ancak Güney Koreli şirket bundan iki gün önce başka bir etkinlik düzenleyecek. Samsung bu etkinlikte Exynos 2100 adını taşıyan yeni mobil işlemcisinin detaylarını paylaşacak.

Şirket, Exynos 2100’ün performansıyla Qualcomm Snapdragon 888’i geride bırakmasını hedefliyor. Erken benchmark sonuçları, Exynos 2100’ün hem tek çekirdek hem de çok çekirdek senaryolarında iyi bir performans sergileyeceğini işaret ediyor.

Yeni işlemcide 2.91 GHz ARM X1 Prime çekirdek bulunuyor. Dört adet 2.81 GHz Cortex-A78 ve yine dört adet 2.21 GHz Cortex-A55 çekirdek de işlemcide mevcut. Samsung’un etkinlikte yapılan diğer iyileştirmeler konusunda da bilgi vermesi bekleniyor.

Samsung Exynos 2100 etkinliği, 12 Ocak’ta Türkiye saatiyle 17:00’da başlayacak. Etkinlik Samsung’un YouTube kanalı üzerinden canlı olarak yayınlanacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Intel'in Ryzen 5000 işlemcilere rakip Tiger Lake-H mobil işlemcileri duyuruldu

Teknoblog YouTube kanalına abone olun

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları ve ürün incelemeleri YouTube kanalımızda. Abone olun, yeni videoları kaçırmayın!

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kademeli normalleşmeyle ilgili yeni kararlar açıklandı

29 Nisan tarihinde başlayan tam kapanma süreci yarın sabah saat 05.00'te son buluyor. Bunun öncesinde İçişleri Bakanlığı, yayınladığı bir genelgeyle 17 Mayıs - 1...

Apple Music Hi-Fi ve AirPods 3 gelecek hafta içinde bekleniyor

Apple'ın önümüzdeki hafta için daha önce düşünülenden daha büyük planları olabilir. Yeni iMac, iPad Pro ve Apple TV 4K, 21 Mayıs'ta veya civarında erken...

Türkiye GP 2021 ile ilgili yeni karar; haziranda yarış olmayacak

Türkiye GP 2021'in 11-13 Haziran tarihleri arasında İstanbul Park pistinde düzenlenmesi planlanıyordu. Bunun resmi duyurusu birkaç hafta önce yapılmıştı. Ancak son günlerde yarışın Türkiye'de...