Samsung Exynos 1000 hızıyla Snapdragon 875’i sollayabilir

Exynos 1000 işlemci taşıyan Samsung markalı telefonların şubat ayından önce çıkması beklenmiyor. Ancak Samsung’un yeni işlemcisiyle en büyük rakibini sonunda sollayabileceği iddiası şimdiden bir heyecan uyandırıyor.

Bu iddia, farklı Geekbench sonuçlarının paylaşıldığı Güney Kore merkezli bir forumda gündeme getirildi. Burada yer alan bir paylaşıma göre; biri Exynos 1000, diğeri ise Snapdragon 875 işlemci taşıyan iki Galaxy S21 test edildi. Buna ek olarak, Snapdragon 875 işlemcili bir Xiaomi Mi 11 de test grubuna eklendi.

Ortada bir ekran görüntüsü olmadığı için konuşulan rakamlara biraz tedbirli yaklaşmak gerekiyor. Exynos 1000 işlemci taşıyan S21’in hem tek hem de çok çekirdek puanının Snapdragon 875 işlemcili versiyondan daha yüksek olduğu belirtiliyor.

Tek çekirdek testinde 1302 puan alan Exynos 1000 işlemcili S21, çok çekirdek testinden ise 4250 puanla ayrılıyor. Snapdragon 875 işlemcili Galaxy S21’in ise sırasıyla 1159 ve 4090 puan aldığı belirtildi. Yine Snapdragon 875 işlemci taşıyan Mi 11’in puanları ise 1102 ve 4013 olarak açıklandı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Anker'den MagSafe uyumlu yeni MagGo serisi ve ilk üyeleri

ARM’ın yeni duyurduğu Cortex-X1 çekirdeğinden kaynaklanan bir sorun nedeniyle Samsung’un bu çekirdeğin saat hızını artırdığı ve bunun da Snapdragon 875’i geride bıraktığı belirtiliyor. Bu açıklama, hem Samsung Exynos 1000 hem de Snapdragon 875 için Cortex-X1 çekirdeğin tercih edileceğini gösteriyor.

Sony Xperia Pro-I en gelişmiş kamera deneyimini telefona taşıyor

Sony, Xperia Pro-I adını taşıyan en yeni telefonunu gözler önüne çıkardı. Telefonun adındaki I harfi İngilizcede "görüntü" anlamına gelen "image" kelimesini temsil ediyor. Xperia...

Vodafone Her Şey Yanımda ile e-ticarette zirveyi hedefliyor

Vodafone, dört yıl önce hayata geçirdiği Yanıma uygulaması kapsamındaki hizmetlerine bir yenisini daha ekledi. Tüm kategorilerde hizmet veren Her Şey Yanımda isimli çevrimiçi alışveriş...

YouTube Shorts fonu şimdi Türkiye’ye açıldı

YouTube, Ekim ayından itibaren kısa video içerik üretimini teşvik etmek amacıyla YouTube Shorts Fonu’nu Türkiye’de de kullanacağını açıkladı. Shorts formatında yaratıcı ve benzersiz videolar üreten içerik...

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun