Samsung’un yeni uzaktan kumandası radyo dalgaları kullanarak şarj olabiliyor

google news abone ol

CES her zaman şirketlerin çevresel nedenlere olan bağlılıklarını yineledikleri ve en yeni, daha verimli ürünlerini ve ambalajlarını ilan ettikleri bir ortam olmuştur. 2021 model TV’leri için Samsung, güneş enerjili uzaktan kumandası Eco Remote’u tanıtmıştı. Şirket şimdiyse oldukça büyüleyici bir numarayla gelen yeni bir sürümle tekrar geri döndü.

Önceki Eco Remote gibi, bu uzaktan kumanda da güneş enerjisiyle şarj edilebilir, ancak Samsung ayrıca yönlendiricilerin radyo dalgalarını toplayarak ve onları enerjiye dönüştürerek uzaktan kumandanın şarjını korumasına izin veren RF toplama yetenekleri ekledi. Bunu pek çok cihazda göremezsiniz, çoğunlukla gerçekten yalnızca düşük güçle çalışan cihazlar için pratik bir çözümdür. Ancak uzaktan kumandalar da kesinlikle bu kategoriye girer.

Yeni RF toplama seçeneğinin yanı sıra Eco Remote, hem dış mekan hem de iç mekan ışığıyla şarj edilebilir. Daha hızlı bir şarj için USB-C üzerinden şarj da kullanılabilir. Samsung, bu yıl uzaktan kumandanın beyaz renkli bir versiyonunu da tanıttı. Bunun The Frame, Serif ve Sero gibi yaşam tarzı TV’lerini daha iyi tamamlayacağını söylüyor.

İlk uzaktan kumandada olduğu gibi, buradaki amaç AAA pilleri çıkarıp atmaktır. Samsung daha önce, güneş enerjisiyle çalışan uzaktan kumandalara geçmenin yedi yıl boyunca 99 milyon pilin bitmesini önleyebileceği öngörüsünde bulunmuştu. Ayrıca şirket, uzaktan kumanda sarsıldığında oluşan kinetik enerjiden yararlanmak ve mikrofon sesleri aldığında oluşturulan titreşim enerjisini kullanmak gibi dahili pili kendi kendine şarj etmenin başka yollarını da araştırmıştı. Ancak bu sefer, Samsung Eco Remote kumandayı ihtiyaç duyduğunuzda çalışır durumda tutmanın başka bir yolu olarak RF teknolojisinden de yararlanmaya karar verdi.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple Arcade’e aralık ayında Dead Cells+ gibi yeni oyunlar geliyor

Apple Arcade, oyun oynamayı seven iPhone, iPad, Mac veya Apple TV kullanıcıları için gerçekten iyi bir arşiv sunuyor. Üstelik Apple, abonelik tabanlı oyun kütüphanesine...

Tesla yıllar süren gecikmenin ardından ilk Semi teslimatını Pepsi’ye yaptı

Elon Musk, perşembe günü, Twitter'ın başına geçmesinen bu yana ilk kez bir Tesla lansman etkinliğinde görüldü. Milyarder iş insanı, ABD'nin Nevada eyaletindeki bir Tesla...

Akıllı saat ve kulaklığı birleştirecek Huawei Watch Buds’ın çıkışı yakın

Son zamanlarda web'de veya sosyal medyada Huawei Watch Buds adıyla anılan ilginç bir cihaza denk gelmiş olabilirsiniz. Bunun bir Huawei hayranı tarafından geliştirilmiş bir...

Oppo Enco X2 İncelemesi

Oppo Enco X2 inceleme yazısında aktif gürültü engelleme özellikli ve Dynaudio teknolojili ses deneyimi sunan kablosuz kulaklık ile ilgili yorumlar var.

ÖNE ÇIKANLAR