Samsung Creative Lab projelerini CES 2016’da görücüye çıkaracak

samsung creative lab tiptalk

Samsung Creative Lab adını taşıyan gizli laboratuvarının projelerini ilk defa önümüzdeki hafta başlayacak CES 2016’da görücüye çıkaracak. Güney Koreli şirketin CES’te tanıtacağı Creative Lab projelerinden biri “Welt” ismini taşıyor. Bir “akıllı kemer” olan Welt; atılan adım sayısını, oturarak geçen süreyi ve yeme alışkanlıklarını takip ederek kullanıcıların bel genişliklerini muhafaza etmelerine veya düşürmelerine yardımcı oluyor.

samsung creative lab welt

Creative Lab imzalı ikinci projenin ismi ise Rink. Sanal gerçeklik başlıklarıyla birlikte çalışması planlanan Rink, el hareketleriyle oyun ve diğer sanal gerçeklik deneyimlerinin kontrolüne izin veriyor. Tasarımı itibarıyla bir kordonu hatırlatan cihaz, elin etrafına geçiriliyor.

samsung creative lab rink

TipTalk, Samsung’un CES 2016’da görücüye çıkaracağı Creative Lab projelerinin sonuncusu. Gear S2 gibi akıllı saatlerle de uyumlu bir saat kayışı olan TipTalk, saati bilekte tutmaktan çok daha fazlasını yapıyor ve kullanıcılara kulaklık olmadan müzik dinleme veya telefon görüşmesi yapma fırsatı sağlıyor. Bunun için kullanıcıların saatin bulunduğu koldaki parmaklarından birini kulaklarının üstüne bastırmaları yeterli oluyor.

Samsung Creative Lab çatısı altında yaklaşık 350 mühendise kendi fikirlerini geliştirip hayata geçirmeleri için imkan sağlamıştı. CES 2016’da tanıtılacak üç proje, bundan sonraki dönemde gözler önüne çıkacak Creative Lab imzalı projelerin öncüsü olma niteliğini taşıyor.

Teknoblog YouTube kanalına abone olun

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları ve ürün incelemeleri YouTube kanalımızda. Abone olun, yeni videoları kaçırmayın!

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kademeli normalleşmeyle ilgili yeni kararlar açıklandı

29 Nisan tarihinde başlayan tam kapanma süreci yarın sabah saat 05.00'te son buluyor. Bunun öncesinde İçişleri Bakanlığı, yayınladığı bir genelgeyle 17 Mayıs - 1...

Apple Music Hi-Fi ve AirPods 3 gelecek hafta içinde bekleniyor

Apple'ın önümüzdeki hafta için daha önce düşünülenden daha büyük planları olabilir. Yeni iMac, iPad Pro ve Apple TV 4K, 21 Mayıs'ta veya civarında erken...

Türkiye GP 2021 ile ilgili yeni karar; haziranda yarış olmayacak

Türkiye GP 2021'in 11-13 Haziran tarihleri arasında İstanbul Park pistinde düzenlenmesi planlanıyordu. Bunun resmi duyurusu birkaç hafta önce yapılmıştı. Ancak son günlerde yarışın Türkiye'de...