Teknoloji

Samsung CES 2022 ile odaklanacağı teknolojileri paylaştı

samsung ces 2023

Yılbaşından hemen sonra, 5-8 Ocak tarihleri arasında gerçekleştirilecek CES 2022 Tüketici Elektroniği Fuarının hemen öncesinde Samsung, 4 Ocak tarihinde özel bir açılış etkinliği düzenleyecek. Samsung Electronics Başkan Yardımcısı, CEO ve DX (Cihaz Deneyimi) Bölümü Başkanı JH Han, etkinlikte ve CES 2022’de nelere odaklanacaklarını açıkladı.

Han, “İçinde bulunduğumuz bu yeni çağda, inovasyonun artık ‘herkese uyan tek bir yaklaşım’ olmadığını fark ettik. Cihazlarda ve özel alanlarda kişiselleştirme de, teknolojilerimizin sunduğu bağlantı ve deneyimler de artık her zamankinden daha önemli. Evdeki deneyimimiz çok daha önemli hale geldi ve teknoloji artık sadece yardımcı araç değil, ailemiz, arkadaşlarımız ve hobilerimiz için hayati öneme sahip bir unsur.” dedi.

Söz konusu durumla beraber müşteriler için yeni ve anlamlı deneyimler yaratma konusundaki kararlılıklarının daha da pekiştiğini belirten Han, daha iyi bir bağlanabilirlik ve kişiselleştirme sunmak üzere cihazlarını birbirine daha da yakın kılmanın yollarını bu sayede keşfettiklerini dile getirdi. “Samsung olarak, akıllı telefonlardan ev aletlerine kadar kullandığınız tüm cihazların yaşam tarzınızı, tutkularınızı ve kişisel zevklerinizi yansıtması gerektiğine inanıyoruz. Bu cihazlar aynı zamanda sorunsuz bir bağlantıyla birlikte çalışarak hayatınızı kolaylaştırmalı ve böylece sevdiğiniz şeylere daha fazla vakit ayırabilmenizi sağlamalı.”

Samsung Electronics Başkan Yardımcısı, CEO ve DX (Cihaz Deneyimi) Bölümü Başkanı JH Han
Samsung Electronics Başkan Yardımcısı, CEO ve DX (Cihaz Deneyimi) Bölümü Başkanı JH Han

İşte bu nedenle Samsung, kurumsal yapısındaki farklı ürün ve hizmetleri arasındaki sinerjiyi güçlendirmek amacıyla aralık ayının başında büyük bir değişikliğe gittiğini dile getiriyor. Han, bu yeni yapıda televizyon ve ev aletlerinden mobil cihazlara kadar tüm tüketici elektroniği ürünlerini, inovasyonla anlamlı deneyimler ortaya koyma vizyonumuzla örtüşen bir biçimde daha geniş bir çatı altında topladıklarını belirtti.

Samsung, gelecek vizyonunun sadece cihazlar arasında bağlantı kurmaktan ibaret olmadığına, gezegenimizle yeniden bağlantı kurarak olumlu bir etki bırakmanın da planlarının ayrılmaz bir parçasını oluşturduğuna dikkat çekiyor. Şirket, tüketici elektroniğinde dünya lideri olarak, çevreyi koruma ve daha iyi bir gelecek inşa etme sorumluluğunu taşıdığını vurguluyor. İnovasyondaki öncülüğünün sürdürülebilir inovasyon konusundaki öncülüğüyle başa baş gitmesi gerektiğini dile getiriyor.

CES 2022’de özelleştirilmiş deneyimler sergilenecek

Samsung, CES 2022’de kullanıcıların her yerden özgürce televizyon izlemesini sağlayan, evlerin bir alanını hoş bir manzaraya ya da bir sanat eserine dönüştüren ürünler de dâhil olmak üzere en son yenilikleri ve deneyimleri sergileyecek. Han, “Oyun deneyimini daha basit, daha sürükleyici ve daha sorunsuz hale getiriyoruz. Her kullanıcının özgün bir kişisel zevke ve yaşam tarzına sahip olduğunu biliyor, kullanıcılarımızı kendi cihazlarını kendileri için en önemli şeylere göre kişiselleştirmeye davet ediyoruz. Bireysel olarak kullanılan teknolojilerin yeni ve kişiselleştirilebilir olduğu bir çağdayız ve ev aletlerimizde, mobil cihazlarımızda ve tüm ekranlarımızda bu kişiselleştirmenin nasıl hayata geçtiğini sizlere göstermek benim için heyecan verici.” dedi.

Ayrıca Samsung, her bir kullanıcısına, kendine özgü yaşam tarzına en uygun deneyimleri tasarlama özgürlüğünü sunan en iyi deneyimin ancak güvenli ve açık bir ekosistemle başarılabileceğini düşünüyor. Bu doğrultuda CES’te gerçek anlamda daha gelişmiş bir bağlantılı deneyim ortaya koymak üzere sektör uzmanları ve iş ortaklarıyla gerçekleştirdiği iş birliği hakkında daha fazla ayrıntıyı paylaşacak. Bunun yanı sıra etkinlikte, tüm akıllı ev cihazları için daha iyi entegrasyon sağlamanıza yardımcı olacak yeni bir çözüm tanıtılacak.

Han, Samsung olarak, ürünlerine güç veren çiplerden her cihazın sunduğu tüketici deneyimine kadar, yaptıkları her şeyde sürdürülebilirliği göz önünde bulundurduklarına dikkat çekiyor. “CES kapsamında tüketicilerimizin bu değişiklikleri günlük hayatlarında uygulayabilmesini sağlayan inovasyon sürecimizde yaptığımız anlamlı güncellemelere ilişkin daha fazla bilgi paylaşacağız.”

Samsung CES 2022 etkinliği 4 Ocak Salı sabaha karşı TSİ 05.30’da gerçekleşecek. Açılış konuşmasını Samsung Newsroom ve Samsung.com aracılığıyla takip etmek mümkün olacak.

İLGİLİ HABERLER