Samsung Buds önümüzdeki yıl Apple AirPods’a rakip olabilir

Apple‘ın hafif ve kolay taşınabilir bir kulaklık arayanlara AirPods‘u sunuyor. Google‘ın portföyünde bu ihtiyaca yönelik olarak Pixel Buds bulunuyor. Huawei ise yakında Freebuds 2 Pro‘yu tanıtmaya hazırlanıyor. Samsung, hâli hazırda “Samsung Buds” adıyla anılan kulaklığıyla bu rekabet ortamındaki yerini alacak gibi görünüyor.

Güney Koreli şirketin portföyünde hâli hazırda Gear Icon X gibi bir seçenek mevcut. Ancak bu ürün, pozitif yorumlara rağmen, tüketicilerin ilgisini çekememişti. Samsung’un yaptığı son ticari marka başvurusu, şirketin Gear Icon X ile yaşadıklarından yılmadığını ve kulaklık pazarında yeni bir alternatif sunmaya hazırlandığını gösteriyor.

Hâli hazırda Samsung cephesinden resmi bir açıklama gelmediği için yapılan yorumlar bir varsayım olmaktan öteye gitmiyor. Ancak marka değişikliği, Samsung’un son zamanlarda uyguladığı stratejiye uygun bir hamle niteliği taşıyor. Şirket geçtiğimiz ay tanıttığı akıllı saatine Gear S yerine Galaxy Watch ismini vermişti. Yapılan ve yapılması muhtemel isim değişiklikleri, Samsung’un Gear markasını kullanmayı yavaş yavaş bırakacağını düşündürüyor. Bu doğrultuda Gear VR sanal gerçeklik başlığının yeni versiyonunun da Galaxy VR adını taşıyabileceği ifade ediliyor.

Samsung Buds ile kullanıcılara ne gibi yenilikler sunulacağı henüz bilinmiyor. Geçtiğimiz yıl olumlu geri dönüşler alan Samsung’un yine etkileyici bir ürün çıkarması sürpriz olmayacaktır.

Samsung Buds için henüz ortada somut bir işaret bulunmuyor. Dolayısıyla tanıtım tarihi konusunda da kesin bir şey söylenemiyor. Ancak marka başvurusunun zamanlaması, Samsung’un kulaklığı şubat ayında Galaxy S10 serisi telefonlarla birlikte tanıtabileceğini gösteriyor.

Microsoft CEO’su TikTok görüşmeleri hakkında konuştu

Şimdi hatırlamak oldukça güç olsa da, Microsoft 2020'nin ağustos ayında TikTok'un bir kısmını satın almak için teklif vermişti. Eski ABD Başkanı Donald Trump'ın TikTok'u...

TikTok aylık aktif kullanıcı sayısı 1 milyarı geçti

TikTok pazartesi günü yaptığı açıklamada, aylık 1 milyar aktif kullanıcıyı geçtiğini söyledi. Ağustos 2018'de yola çıkan ve ana şirketi Çin merkezli ByteDance'in veri toplama...

Skype yepyeni bir tasarım ve deneyimlerle yenileniyor

Skype'ın son beş yılda çok fazla miktarda tasarım değişikliğinden geçti. Ancak Microsoft hâlâ bir şeyleri yeniden denemeye ve düzeltmeye devam ediyor. Yazılım üreticisi, "gelişmiş,...

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun