Samsung’un Bixby destekli hoparlörü 2018’in ikinci yarısında tanıtılacak

samsung bixby Samsung Bixby destekli bir akıllı hoparlör üzerinde çalıştığını daha önce doğrulamıştı. Güney Koreli şirketin mobil biriminin başkanı DJ Koh, 2018 Mobil Dünya Kongresi’nde (MWC 2018) hoparlöre dair yeni detaylar paylaştı. The Wall Street Journal’a konuşan Koh, Bixby akıllı hoparlörün yılın ikinci yarısında resmiyet kazanacağını belirtti.

Samsung, hoparlör üzerinde çalıştığını geçtiğimiz yılın ağustos ayında doğrulamıştı. Aralık ayında hoparlörün 2018’in ilk yarısında 200 dolar civarında bir fiyat etiketiyle satışa sunulabileceği belirtilmişti. Ancak Samsung’dan gelen son açıklama, aralık ayında çıkan haberlerin doğru olmadığını gösteriyor.

Hoparlörün nasıl görüneceği ve neler yapabileceği hâlâ belirsizliğini koruyor. Ancak cihazın Samsung’un SmartThings adını taşıyan akıllı ev sistemi için bir merkez işlevi üstlenmesi muhtemel görünüyor. Hoparlörün müzik dinlemenin yanı sıra hatırlatıcı ve zamanlayıcı oluşturmak için de kullanılması bekleniyor. Kullanıcıların sesli olarak ilettiği soruların yanıtlanabilmesi de hoparlörün muhtemel yetenekleri arasında değerlendiriliyor.

Samsung Bixby hoparlörüyle Amazon ve Google’ın ürünlerinden çok Apple HomePod’a rakip olmayı hedefliyor gibi görünüyor. Koh’un “Premiuma odaklanmayı istiyorum.” cümlesi, Güney Koreli şirketin kendisine rakip olarak Apple’ı seçtiğini düşündürüyor.

OnePlus 9 Serisi Türkiye’de, işte fiyat bilgileri

OnePlus'ın geçtiğimiz ilkbaharda duyurusunu gerçekleştirdiği OnePlus 9 Serisi Türkiye'ye geldi. Böylelikle ilk kez bir amiral gemisi OnePlus telefon serisini Türkiye'de görüyoruz. Telefonların fiyat bilgileri...

Xiaomi Civi tanıtıldı: Snapdragon 778G işlemci, 55W hızlı şarj

Bir süredir ipuçları verilen ve hakkında paylaşımlar yapılan Xiaomi Civi, sonunda resmiyet kazandı. Yeni bir serinin ilk cihazı olan Civi'ye şu an için başka...

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun