Samsung yeni teknolojileri Britecell ve Bio Processor’a dair detaylar paylaştı

google news abone ol

samsung-bio-processor-181115

Samsung, gelecekte cihazlarında kullanılabilecek yeni teknolojilere ilişkin bazı detayları paylaştı. Bu yeni teknolojilerden biri olan Bio Processor adını taşıyan işlemci, giyilebilir ürünlerdeki sağlık temelli özellikleri geliştirme amacı taşıyor. Bio Processor isimli işlemciyi taşıyan cihazların önümüzdeki yıl satışa sunulması planlanıyor.

“Hepsi bir arada” etiketi taşıyan bir çözüm olan Bio Processor, entegre bir yonga üzeri sistem niteliği taşıyor. Kalp atış hızı ölçme, elektrokardiyogram kaydı, vücut yağ oranı ölçme ve deri sıcaklığını izleme gibi özellikler, Bio Processor ile bir araya geliyor. Her işlev için kullanılan bağımsız sensörlere kıyasla yüzde 80 daha küçük ve yüzde 50 daha verimli olan Bio Processor ile kullanıcılar kalp atış hızlarıyla kapıların kilidini açabiliyor.

samsung-britecell-181115

Samsung’un hakkında bilgi verdiği bir diğer yeni teknolojisi ise Britecell adını taşıyor. Bir görüntü sensörü olan Britecell, düşük ışıklı ortamlarda gelişmiş ışık hassasiyeti ve daha az yapay renk vadediyor. Sensörde bulunan bir mikronluk pikseller, modülün yüksekliğini yüzde 17 oranında azaltıyor.

Smart WDR teknolojisini kullanan sensör, böylelikle daha detaylı görüntüler almayı ve daha hızlı odaklama yapmayı mümkün kılıyor. Britecell teknolojisinin ne zaman Samsung markalı akıllı telefonlarda kullanılacağı ise henüz bilinmiyor. Samsung Galaxy S7’nin Britecell barındıran ilk cihaz olması muhtemel gözüküyor.

İLGİLİ HABERLER

POPÜLER