Samsung’dan 2022 model Bespoke serisi vizyonuna dair detayları paylaştı

google news abone ol

Samsung, salı günü düzenlediği online etkinlikte 2022 model Bespoke serisi ürünlerinin detaylarını verdi. Öte yandan Samsung Electronics Beyaz Eşya ve İklimlendirme Çözümleri Dünya Başkanı JaeSeung Lee’nin kaleminden, kullanıcı davranışlarını ve alışkanlıklarını incelediği yeni bir blog yazısı paylaştı.

Lee birbirinden önemli ve dikkat çekici bilgileri paylaşırken, Samsung’un bu bilgiler ışığındaki gelecek dönem vizyonu ve planlarını aktardı. Lee, ev aletlerinin birer ürün olmaktan çıkıp günlük yaşam tarzımız ve rutinlerimizde bize eşlik eden gerçek birer yol arkadaşı olduğuna dikkat çekti.

Lee, geçtiğimiz 2 yılda yaşamlarımızın ekseni eve doğru kayarken, evde zaman geçirme kavramı da önemli ölçüde değiştiğine dikkat çekti. Bu kapsamda ev aletlerinin de sadece birer ürün olmaktan çıkıp günlük yaşam tarzımız ve rutinlerimizde bize eşlik eden gerçek birer yol arkadaşı haline geldiğini dile getirdi. Lee’nin belirttiğine göre, 2022’de gerçekleştirilen, ev aletlerinin satın alınma sebeplerine ilişkin bir araştırmada, Y ve Z Kuşağı mensuplarının %60’ından fazlası, en son aldıkları cihazı, bozulan bir ürünün yerine yenisini almak için değil, farklı ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla satın aldıklarını belirtti. Yalnızca son üç yılda %10 artış gösteren bu satın alma oranı, ev aletlerinin işlevselliğin ötesine geçmesi gerektiğini ve kullanıcıların ihtiyaçlarına uygun, gerçek ve pratik bir değer sunması gerektiğini ortaya koyuyor.

2019 yılında ‘Bespoke’ konseptinin kullanıcılara sunulmasından bu yana Samsung, Dijital Ev Aletleri alanında yepyeni bir döneme öncülük ettiğinin altını çiziyor. Endüstri geneline daha önce hakim olan konvansiyonel paradigmaların ötesine geçen, kişiselleştirilebilir ev aletleri sunmaya başladığını belirten şirket, Bespoke felsefesi ile yalnızca teknoloji ve işlevselliğe odaklanmak yerine, müşterilerin çeşitli ihtiyaçlarını ve yaşam tarzını yansıtabilen ürünler tasarlayarak, sektörün de yeni bir aşama kaydetmesine yardımcı olduğunu söylüyor.

Samsung’un Bespoke Home 2022 vizyonunun temelinde ne yatıyor?

Lee, “Bespoke Home 2021 serisiyle, kullanıcıların evlerinin her dört bir yanında Bespoke deneyimini yaşamalarını sağlayan vizyonumuzu ve ürün serisini tanıttık. O tarihten bu yana Bespoke ev aletleri dünya çapında 50 farklı pazarda satışa sunulurken, CES Innovation, iF Design ve IDEA 2021 gibi birçok tasarım ödülüne layık görüldü. Piyasaya sürüldüğü tarihten itibaren bugüne dek dünya çapında yaklaşık 2 milyon Samsung Bespoke buzdolabı satıldı. Kore’de satılan her üç Samsung marka buzdolabından ikisi, Bespoke serisi buzdolabı oldu.” dedi.

2021 yılındaki bu gelişmeler, Samsung’un Bespoke Home 2022 vizyonuna ışık tutuyor. ‘Daha Fazla Alan’, ‘Daha Fazla Deneyim’ ve ‘Daha Fazla Zaman’ olmak üzere belirlenen üç dönüştürücü fikir, geleneksel ev aletleri deneyiminin ötesine geçen bir biçimde kullanıcıların ev yaşamının keyfini çıkarmalarını sağlayan 2022 Bespoke Home deneyiminin temelini oluşturuyor.

Bespoke tasarım felsefesinin, kullanıcıların kendi zevk ve estetiğini gerçek anlamda yansıtabilen kişiselleştirilmiş, ileri düzey yaşam deneyimi sunmaya öncelik tanıdığını belirten Lee, yazısına şöyle devam etti:

“Daha Fazla Alan” vizyonumuz kapsamında Bespoke ev aletleri artık 20’den fazla ürün kategorisinde sunuluyor. Burada hedeflediğimiz şey, kullanıcılarımızın evlerinin her alanında değişen ihtiyaçlarını karşılayabilecek esnek ve yaşamı kolaylaştıran ev çözümleri sunmak. Kullanıcılara yepyeni ürünler ve yükseltilmiş işlevler sunmanın yanı sıra Bespoke Home 2022 serisi aynı zamanda çok çeşitli renk ve tasarım seçenekleri de sunuyor. Bu sayede kullanıcılar, değişen zevklerini ifade edebilmenin yeni ve farklı yollarını keşfederken, ev dekorasyonu konusunda daha fazla seçeneğe sahip oluyor.

Tüketicilerin ev aletlerinden beklediği deneyim biçimleri de zaman içinde değişime uğradı. Bespoke Home 2022 vizyonumuzun ikinci ayağı olan ‘Daha İyi Deneyim’, ise sadece Bespoke 2022 ürünlerinin yapabildiklerinin çoğalması değil, aynı zamanda ‘SmartThings Home Life’ platformu sayesinde kullanıcıların yaşamını kolaylaştıran, akıllı ve bağlantılı ev deneyimlerinin de çeşitlenmesi anlamına geliyor.

SmartThings Home Life, pişirme, enerji, giysi temizliği, evcil hayvan bakımı, iklimlendirme ve ev işleri olmak üzere altı ayrı SmartThings hizmeti üzerinden Bespoke ev aletlerinin tek bir merkezden denetlenebilmesini sağlıyor. Böylelikle Samsung olarak kullanıcılarımızın ev işlerine daha az, hayatı dolu dolu yaşamaya daha fazla zaman ayırabilmesini sağlamayı amaçlıyoruz.

‘Her gün sürdürülebilirlik’

Samsung, vizyonları çerçevesinde yer alan ‘Daha Fazla Zaman’ unsurunun da Samsung’un CES 2022 kapsamında tanıttığı “Her gün sürdürülebilirlik” kavramının altında yer alıyor.

“Sürdürülebilirliği yaptığımız her şeyin merkezine yerleştirerek; üretim ve teslimattan ürün kullanımı ve bertarafına kadar ürün yaşam döngüsünün her aşamasında sürdürülebilirlik bilincinin oluşmasına çaba gösteriyoruz. Böylece kullanıcılarımız, Bespoke ürün deneyimleriyle günlük yaşamlarını daha sürdürülebilir hale getirebiliyor. Ürün geliştirme aşamasındaki yenilikler, atıkları azaltmamıza ve atık geri dönüşüm oranlarımızı sürekli olarak artırmamıza yardımcı oluyor.” diyen Lee, “Kağıt kullanma kılavuzlarının azaltılması ve eco package kullanımıyla, kullanıcıların geri dönüştürülmüş ambalaj malzemelerini yeniden kullanmalarına olanak tanıyoruz. Ürün kullanım aşamasında, buzdolapları için ‘Dijital Inverter Kompresör’ teknolojimiz enerji tüketimini %67, çamaşır makineleri için EcoBubble teknolojimiz ise enerji tüketimini sırasıyla %53 oranında azaltıyor. Ayrıca, artık belirli bazı cihaz bileşenleri için büyük pazarlarda daha uzun garanti süreleri sağladığımızı paylaşmaktan heyecan duyuyoruz. Bir ürünün, dayanıklılık süresinin değiştirilme ihtiyacını azalttığını biliyoruz. Bu bağlamda sürdürülebilirliği, kullanıcıların günlük Bespoke deneyiminin önemli bir parçası haline getirmek amacıyla çalışıyoruz. Samsung olarak, 2022 yılı ve sonrasında da sürdürülebilirlik vizyonumuzu ve hedeflerimizi gerçekleştirmek için çalışmalarımıza hız kesmeden devam edeceğiz.” diyerek yazısını sonlandırdı.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Video: 90 saniyede Huawei’nin yeni ürünlerini tanıyın

Huawei, 23 Haziran Perşembe günü İstanbul'da düzenlediği bölgesel lansman etkinliğinde birçok yeni ürününü tanıttı. Öncelikle geçtiğimiz haftalarda resmi duyurusu yapılan yeni katlanabilir telefonu Mate XS...

MediaMarkt Elektroniğin Yıldızları Kampanyası kapsamında dikkat çeken ürünler

MediaMarkt, 24-27 Haziran tarihleri arasında geçerli Elektroniğin Yıldızları kampanyası kapsamında farklı ürün kategorilerinde dikkate değer ürünler sunuyor. Şirket, "Elektroniğin yıldızları MediaMarkt'ta! Akıllı telefonlardan kahve...

Poco’nun yeni telefonları F4 ve X4 GT resmiyet kazandı, işte özellikleri

Xiaomi'nin çatısı altındaki markalardan biri olan Poco, bir süredir merakla beklenen yeni akıllı telefonlarını tanıttı. Poco F4 ve X4 GT adını taşıyan iki telefon...

Huawei en yeni ürünlerini İstanbul’da gözler önüne çıkardı

Huawei en son teknolojiye sahip yeni ürünlerini İstanbul'da görücüye çıkarttı. Yeni dönem stratejisiyle ilgili bilgler de paylaşan şirketin tanıttığı ürünler arasında MateBook D16 ve...

Huawei MateBook D16 (2022) İncelemesi

Huawei bir yandan MateBook dizüstü bilgisayar serisinde 12. nesil Intel Core işlemcilerle 2022 yılı içinde beklenen bileşen güncellemelerini yaparken bir yandan da seriye çeşitli...

Samsung Galaxy Z Flip 3 5G A101 online mağazada indirimde

A101 23 Haziran 2022 Aldın Aldın teknoloji ürünlerine baktığımızda Samsung Galaxy Z Flip 3 5G modelindeki fırsat dikkat çekiyor. A101 online mağazasında bu katlanabilir...

Netflix Zeytin Ağacı dizisinin yayın tarihini açıkladı, ilk görüntüleri paylaştı

Netflix Zeytin Ağacı adını taşıyan yeni Türk orijinal dizisinden ilk görüntüleri paylaştı. Şirket, ünlü isimleri bir araya getiren dizinin yayın tarihini de duyurdu. Dizi,...

Montblanc Summit 3 Wear OS 3 ve lüksü bir arada sunuyor

Google I/O 2022'de yakında Samsung dışındaki üreticilerin de Wear OS 3 işletim sistemli akıllı saatler çıkaracağını açıklamıştı. Bu açıklamanın ardından Wear OS 3 işletim...