Ana Sayfa Ürünler Akıllı Telefon Samsung şubat ayındaki Galaxy S22 tanıtımını doğruladı, Note serisinin sonu geliyor

Samsung şubat ayındaki Galaxy S22 tanıtımını doğruladı, Note serisinin sonu geliyor

0
Samsung şubat ayındaki Galaxy S22 tanıtımını doğruladı, Note serisinin sonu geliyor
Galaxy Note 20 Ultra, Samsung'un çıkardığı en son Galaxy Note telefonu olarak tarihe geçecek.

Samsung, önümüzdeki ay bir Unpacked etkinliği gerçekleştirecek ve beklenen Galaxy S22 serisini tanıtacak. Şirket, Samsung Electronics Mobil Dünya Başkanı ve CEO’su TM Roh tarafından hazırlanan bir basın açıklamasında bunu doğruladı. Ayrıca Galaxy Note serisinin sonunun geldiğini de işaret etti.

TM Roh’un günümüz dünyasında inovasyonun hızına ve değişime değindiği, Samsung’un mobil dünyasındaki son gelişmeleri aktardığı yazıda, Samsung’un geleceğin akıllı telefonlarını tasarlama konusundaki görüşleri yer aldı. Roh, Samsung’un Şubat 2022’de gerçekleşecek ‘Unpacked’ etkinliğinde tanıtacağı yeni Galaxy S Serisi’nin evrimi ve kullanıcılara sunacağı en son yeniliklerle ilgili ipuçları verdi.

“Bugünün dünyasında beni en çok heyecanlandıran, akıllı telefonun evrimi. Tek bir cihaz; uzaktan çalışma, eğitim, eğlence ve fitness gibi birçok yeni dijital alanın önünü açarken, bize tek dokunuşla her yerde görüntü alabilme, keşfetme ve istediğimiz herkesle iletişim kurabilme olanağı sağlıyor. Akıllı telefonlar, sınırsız ilerlemeye açılan bir kapı. Yalnızca dünyayla eşzamanlı olarak ilerlemek, mobil inovasyon için yeterli değil. Biz de Samsung olarak bu nedenle akıllı telefonun yapabileceklerinin sınırlarını aşmak için kendimizi daima zorluyoruz.”

2011 yılında Galaxy Note Serisi’nin akıllı telefonların rahatlığını ve taşınabilirliğini geniş bir ekran, not defteri ve tabletlerdekine benzer bir işlevsellikle birleştirdiğini aktaran Roh, yeni Galaxy S22 serisinde S Pen’in kullanımının devam edeceğinin de işaretlerini verdi: “Birçok kullanıcı, 5,3 inçlik ekranı çok büyük buldu. Ancak, Note Serimiz’in yarattığı etki, geniş ekran akıllı telefonlar için bir standart haline geldi, oyunun kuralları değişti. S Pen de herkesi şaşırtan bir aksesuar oldu. Kullanıcılar, S Pen sayesinde yaratıcılıkla üretkenliği bir araya getirebildi, ilham verici anlarda fikir ve düşüncelerini hızlıca not almak için Samsung Notes uygulamasını kullandı. 2019 yılında akıllı telefonları bir kez daha yeniden tanımlamaya cesaret ettik. Pazara sunduğumuz Galaxy Z Fold Serimiz ile mobil cihaz pazarına yepyeni bir cihaz formu getirdik. Son teknoloji katlanabilir tasarımımız, insanların telefon kullanma biçimini değiştirdi. Esnek Mod sayesinde artık görüntülü aramalar da çok daha kolay bir şekilde gerçekleştiriliyor. Telefonunuz göz açıp kapayıncaya kadar tablet boyutuna ulaşabildiğinden, birden çok pencerede işlem yapmak da artık oldukça kolay. Böylece bir kez daha sektöre öncülük ettik, birçok cep telefonu üreticisi bizim izimizden gitmeye başladı.” dedi.

Akıllı telefonların artık birbirine benzediğini ve güncellemelerin kendini tekrarladığını belirten Roh, “Müşterilerimizden gelen geri bildirimlere kulak veriyor, dönüşümün getirdiği beklentileri yakından takip ediyoruz. Bu yolculukta tüm insanlığı ilerlemeye teşvik eden mobil deneyimler sunmaya devam etmek konusunda kararımız kesin. Samsung’un geçtiğimiz yıl Galaxy Note Serisi’ni çıkarmamasının hepinizi şaşırttığını biliyoruz. En iyi oyun deneyiminden ileri düzey üretkenliğe bir anda geçiş sağlayabilen Galaxy Note Serisi’nin benzersiz yaratıcılığını ve verimliliğini herkes beğenmişti. Kağıt kalemle yarışır derecede gerçeğe yakın S Pen deneyimine kullanıcılar hayran kaldı. Tüm bu sevilen ve beğenilen deneyimleri de unutmadık” diyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Motorola Razr 3 sızıntılarına bir yenisi daha eklendi

Samsung Galaxy cihazlarının geçirdiği her değişimde tüm mobil cihaz kategorisini yeniden tanımlayan özellikler sunduğunu ifade eden Roh, yeni Galaxy S22 Serisi’ni ise şu sözlerle tanımlıyor: “Sektörün kurallarını bir kez daha yeniden yazmak üzereyiz. Şubat 2022’de düzenleyeceğimiz Unpacked etkinliğinde, şimdiye kadar geliştirdiğimiz en çarpıcı S Serisi cihazla tanışacaksınız. Kullanıcılarla buluşmaya gün sayan yeni nesil Galaxy S Serisi, Samsung Galaxy Serisi’nin en mükemmel özelliklerini üst düzey bir cihazda bir araya getiriyor. Bu cihazla gece karanlığında bile bir telefonla çekebileceğiniz en iyi ve parlak resim ve videoları çekebileceksiniz. Daha fazla güç, yüksek hız ve bir akıllı telefonun sunacağı tüm araçlar sayesinde gündüzler de artık sizin olacak. Şimdiye kadarki en akıllı Galaxy deneyimi sayesinde en son inovasyonların keyfini çıkarırken, sürdürülebilir Galaxy ekosisteminin de bir parçası olacaksınız. Akıllı telefonların geleceğini yeniden tasarladığımız yolculuğumuzda, birlikte yol almaktan mutluluk duyacağız.  En yeni Ultra deneyimine hazır olun.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz