Samsung Bada işletim sistemine dair yaptığı çalışmaları sona erdireceğini ve Bada’yı MeeGo’nun küllerinden doğan Tizen projesinin içine dahil edeceğini duyurdu. Samsung Medya Çözümleri Merkezi Başkanı Hong Won-pyo, Tizen cihazlarının piyasaya çıkmasıyla birlikte Bada’nın Tizen’e katılacağını belirtti. Samsung bu yıl içinde çok sayıda Tizen işletim sistemli telefonu satışa sunmayı planlıyor.

samsung-bada-logo

Tizen işletim sistemli telefonlar Bada için hazırlanmış uygulamaları çalıştırabilecek, ancak Bada işletim sistemli bir telefonu Tizen’e yükseltmek mümkün olmayacak. Hong Won-pyo bunun alışılagelmiş bir birleşmeden ziyade daha iyi bir servise geçiş olarak değerlendirilmesi gerektiğini ifade etti. Bada ve Tizen birleşmesi geçtiğimiz yılın ilk günlerinde gündeme gelmiş olsa da Samsung o dönemde çıkan haberleri yalanlamıştı.

İlgili >> Yonhap

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:
Samsung Galaxy Watch'ta da Tizen OS çalışacak

2 YORUMLAR

  1. @patrain:disqus Bu Tizen HTML5 Kullanıyor. Şuanda Piyasadai Telefonları HTML5 ile Çalıştırmayı denediler Ve En Kötü Sonuş İOS daydı Hep Hatalı Oldu.Bu Tizen en iyi İşletim Sistemleri (Mobil Olarak) En iyisi Çıktı Bunları Araştır Bence

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı ve soyadınızı giriniz