Samsung Artik Cloud Nesnelerin İnterneti cihazlarını bağlayacak

samsung artikNesnelerin İnterneti cihazlarını bir arada tutacak bir yapışkan arayan Samsung çareyi Artik Cloud olarak adlandırılan ve Nesnelerin İnterneti cihazlarını birbirine bağlayan bir platform çıkarmakta buldu.

Platformun temelinde herhangi bir Nesnelerin İnterneti cihazını ya da akıllı ve bağlanabilir nitelikteki herhangi bir nesneyi bir sensöre, buluta veya herhangi bir veri türüne bağlamak yatıyor.

ABD’nin San Francisco şehrinde bulunan Moscone West kongre merkezinde gerçekleştirilen Samsung Geliştirici Konferansı’nda bu yeni platformun duyurusu gerçekleştirildi. Samsung’un ekosistemlerden sorumlu başkan yardımcısı Curtis Sasaki, Nesnelerin İnterneti hakkında konuştuklarını, şimdi de nesnelerin birbirleriyle bağlanabilirliğinden bahsedebileceklerini dile getirdi.

Artik Cloud platformunun destekçilerinden bir tanesi olan Legrand’ın dünyanın dört bir yanına dağılmış 200 milyondan fazla akıllı güç sensörü ve diğer Nesnelerin İnterneti aygıtı bulunuyor. Aydınlatma düğmesi gibi cihazları Artik Cloud’a bağlamak mümkün olacak, böylelikle evdeki veya iş yerindeki ışıklar uzaktan kontrol edilebilecek.

Samsung Artik Cloud çeşitli Nesnelerin İnternet platformlarını da destekliyor, bıunların arasında Samsung’un kendi Artik Nesnelerin İnterneti cihazları bulunuyor. Samsung bir süredir geliştiricileri daha da üretken kılmak adına çeşitli Artik çözümleri de sağlıyor.

Sasaki, sundukları fırsatların kendi kendine tasarım yapanlar veya platform, ürün inşa edenler için mükemmel olduğunu dile getirdi, felsefelerinin bağlantılar kurmak olduğunu vurguladı.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Video: Apple AirTag Kutusundan Çıkıyor (Ön İnceleme)

Apple'ın 20 Nisan'daki İlkbahar etkinliğinde duyurusu gerçekleştirilen yeni ürünlerden biri de AirTag olmuştu. Bu eşya takip cihazı hafta içinde Türkiye'de de satışa sunuldu ve...

F1 İspanya GP 2021: Saat kaçta, nasıl canlı izlenir?

Formula 1 2021 sezonunda heyecan ara vermeden devam ediyor. Portekiz'den sonra sırada onun komşusu İspanya var. Geçen yıl pandemi nedeniyle İspanya GP ağustos ayında...

Samsung Galaxy A72 İncelemesi

Samsung Galaxy A72 GittiGidiyor'dan satın alın SATIN AL Akıllı telefon fiyatlarının yükselmesi tüketicilerin biraz daha orta segment telefonlara ilgi göstermesine neden oluyor. Üreticiler de bu segmentteki ürünlerine...