Teknoblog Ürünler Akıllı Telefon Samsung Android Oreo’yu 2019’un başında orta segmente getirecek

Samsung Android Oreo’yu 2019’un başında orta segmente getirecek

Samsung Android Oreo güncellemesinin orta segment cihazlarına dağıtımı için oluşturduğu takvimi Samsung Members aracılığıyla duyurdu.

samsung android oreoGoogle Android 9 Pie’ı resmen yayınlamış olsa da, Samsung hâlâ daha fazla kullanıcısına Android Oreo’yu ulaştırmak için çalışıyor. Şirket amiral gemisi telefonlarını uzun süre önce Oreo ile güncellese de, portföyünün geri kalanındaki cihazlara yeni sürümü ulaştırmayı henüz tamamlamış değil. Ancak bu durum yakında değişecek gibi görünüyor. Samsung Android Oreo güncellemesinin orta segment cihazlarına dağıtımı için oluşturduğu takvimi duyurdu.

Orta segment telefonlar, çok fazla konuşulmasalar da, Samsung’un öncelikleri arasında yer alıyor. Bu grupta konumlandırılan iki telefonunu geçtiğimiz ay Android Oreo ile buluşturan şirket, daha fazla cihaza aynı işlemi uygulamaya hazırlanıyor. Bu süreç biraz zaman alacak olsa da, 2019’un başları itibarıyla sürecin tamamlanması öngörülüyor.

Samsung hazırladığı güncelleme takvimini Samsung Members uygulaması üzerinden paylaştı. Söz konusu takvime göre, güncelleme süreci 2018’in aralık ayında Samsung Galaxy J7 Neo ile başlayacak. Bu telefonu 2019’un ocak ayında Samsung Galaxy Tab A (2017), Samsung Galaxy A9 Pro (2016), Samsung Galaxy C7 Pro, Samsung Galaxy C9 Pro, Samsung Galaxy J2 (2018), Samsung Galaxy On5 (2016), Samsung Galaxy On7 (2016), Samsung Galaxy J7 (2018) ve Samsung Galaxy J7 (2017) izleyecek. Şubat ayında Samsung Galaxy J7 Max ve mart ayında Samsung Galaxy J7 (2016), Android Oreo güncellemesini alacak. Böylelikle orta segmentin güncellenme süreci sona erecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:
Galaxy Note 10 daha büyük olacak

Samsung Android Oreo için açıkladığı dağıtım takviminin gerek duyulduğu durumda değişebileceğini ve dağıtımın durdurulabileceğini belirtmeyi ihmal etmedi.

Önceki HaberPentagon askerlerin tesislerde coğrafi konum servislerini kullanmalarını yasakladı
Sonraki HaberQualcomm Snapdragon 670 orta segmentte yapay zekâyı güçlendirecek

1 YORUM

  1. Galaxy;
    J7 pro /j7 core/j5 pro net tarih 12/10/2018 olarak belirtildi.Kesin olarak oreo 8.1 verilecek tarih konusunda niye bu kadar net konuşuyorum derseniz.J serisi 2017 modellerde 3 defa ertelemeye gitti bu nedenle kesin birde dağıtımları pilot ülkerde başladı.ATO yoluyla güncellemeler yukarıdaki tarihte gelecek.Odil ile yüklenebilir fakat beklemenizde fayda var 15 gün daha sabır…

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı ve soyadınızı giriniz