Samsung akıllı telefon sevkiyatlarını gelecek yıl yüzde 12 azaltmayı planlıyor

samsung akilli telefon

Samsung, 2015’te oldukça etkileyici telefonları piyasaya sürmüştü. Ancak gelen haberlere göre, Güney Koreli şirket akıllı telefon sevkiyatlarında önümüzdeki yıl yüzde 12 oranında kesinti gerçekleştirmeye hazırlanıyor. Bu oran kulağa oldukça büyük gelse de, Samsung yaklaşık 420-430 milyon akıllı telefon üretmeyi sürdürecek.

Söz konusu kesintilerin Samsung akıllı telefon satışlarının arzulanan seviyede olmadığı bölgelerde gerçekleştirilmesi bekleniyor. Halihazırda yüzde 20’lik payı ile küresel akıllı telefon pazarının lideri olan Samsung’u Apple ve Çinli üreticiler takip ediyor.

Gelen haberlere göre, Samsung Galaxy S6 edge ile başlattığı geleneği Galaxy S7 ile de sürdürecek. Ekrana iki yöne kavislenen Samsung Galaxy S6 edge, şirketin beklediğinden daha iyi bir satış rakamına ulaşmıştı. Güney Koreli şirket, sevkiyatların azaltılması ve yüksek Galaxy S7 ve S7 edge satışları sayesinde akıllı telefon pazarının zirvesindeki yerini korumayı amaçlıyor.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

F1 İspanya GP 2021: Saat kaçta, nasıl canlı izlenir?

Formula 1 2021 sezonunda heyecan ara vermeden devam ediyor. Portekiz'den sonra sırada onun komşusu İspanya var. Geçen yıl pandemi nedeniyle İspanya GP ağustos ayında...

Samsung Galaxy A72 İncelemesi

Samsung Galaxy A72 GittiGidiyor'dan satın alın SATIN AL Akıllı telefon fiyatlarının yükselmesi tüketicilerin biraz daha orta segment telefonlara ilgi göstermesine neden oluyor. Üreticiler de bu segmentteki ürünlerine...