Samsung’dan akıllı ev deneyimini geliştirmek için önemli adım

google news abone ol

Samsung CES 2022 kapsamında akıllı ev deneyimini ev aletleri, HVAC (ısıtma, havalandırma, soğutma) sistemleri ve TV’ler ile entegre ve uyumlu çalışacak şekilde geliştirmek amacıyla kurulan Home Connectivity Alliance’a (HCA) kurucu üye olarak katıldığını duyurdu. Yeni kurulan uluslararası Home Connectivity Alliance, veri gizliliğinin ve cihaz güvenliğinin geliştirilmesinin yanı sıra, tüketicilere akıllı ev ekosistemlerini kişiselleştirme konusunda daha fazla seçenek sunmayı amaçlıyor.

Samsung Electronics, akıllı ev alanında faaliyet gösteren öncü markaların ev aletlerinin birlikte çalışabilirlik özelliklerini ve güvenliğini iyileştirmek amacıyla bir araya gelerek kurduğu Home Connectivity Alliance’a (HCA) katıldığını açıkladı.

Samsung Electronics’in kurucu üye olarak katıldığı, alanında öncü bağlantılı cihaz üreticilerini bir araya getiren HCA, tüm markalardan akıllı ev aletlerinin birbiriyle uyumlu bir şekilde geliştirilmesini amaçlıyor.  Samsung, diğer üye markalarla birlikte çalışarak veri güvenliği ve tüketici güvenliği gereksinimlerinin karşılanabilmesi amacıyla buluttan buluta birlikte çalışabilirlik ile ilgili ortak yönergeler geliştirecek.

Bu gelişme, Samsung kullanıcıları için diğer marka ev aletlerini Samsung’un akıllı ev platformu ‘SmartThings’ üzerinden çalıştırabilmek ve yönetebilmek anlamına da geliyor. Böylece, kullanıcıların eski ve yeni tüm cihazları bağlantılı ev ekosistemlerine entegre etmesi daha da kolaylaşıyor. Kullanıcılar, Samsung marka cihazlarına da diğer HCA üyesi markaların uygulamaları üzerinden erişebilecek.

HCA işbirliğine ek olarak Samsung’un akıllı ev platformu SmartThings de akıllı cihazların sınırlarını zorlayan ve daha fazla insanın bağlantılı yaşamın avantajlarından yararlanmasını sağlayan inovasyonlar gerçekleştirmeye devam edecek. SmartThings’in sahip olduğu açık platform, bütüncül bir akıllı ev deneyimi sunmak amacıyla akıllı mutfaklardan otomasyonlu ev temizliğine ve giysi bakımına kadar birçok alanda son teknoloji cihaz ve hizmetleri geniş bir yelpazede bir araya getirmeye devam ediyor.

Home Connectivity Alliance Başkanı Yoon Ho Choi, “Samsung’un Home Connectivity Alliance’ın kurucu üyelerinden biri olması bizim için memnuniyet verici. HCA olarak Samsung gibi uluslararası üreticilerin desteği ve katılımıyla, uzun ömürlü ev aletleri ve ev sistemlerinin bir arada çalışabilirlik özelliklerine ilişkin bir yönerge oluşturabileceğiz. Bu sayede güvenli ve kolay kullanıcı deneyimleri sunabileceğiz” diye konuştu.

Samsung Electronics Başkan Yardımcısı ve IoT Bölümü Başkanı Chanwoo Park da, “Dijital teknoloji günlük yaşamımızın ayrılmaz bir parçası haline gelmeye devam ediyor. Samsung olarak biz de, akıllı ev sistemimizi daha açık bir niteliğe kavuşturarak kullanıcılarımıza gerçek anlamda kişiselleştirilebilir ev aletleri deneyimi yaşatmak için daha fazla seçenek sunmamız gerektiğine inanıyoruz. Bu doğrultuda, HCA’nın diğer üyeleriyle birlikte çalışacak olmaktan heyecan duyuyoruz. Bundan sonra akıllı cihazlar ve bağlanabilirlik alanlarında yaşam tarzı ev ekosistemlerini daha kolay ve daha akıllı hale getirmek için hep birlikte çalışacağız.” dedi.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple Arcade’e aralık ayında Dead Cells+ gibi yeni oyunlar geliyor

Apple Arcade, oyun oynamayı seven iPhone, iPad, Mac veya Apple TV kullanıcıları için gerçekten iyi bir arşiv sunuyor. Üstelik Apple, abonelik tabanlı oyun kütüphanesine...

Tesla yıllar süren gecikmenin ardından ilk Semi teslimatını Pepsi’ye yaptı

Elon Musk, perşembe günü, Twitter'ın başına geçmesinen bu yana ilk kez bir Tesla lansman etkinliğinde görüldü. Milyarder iş insanı, ABD'nin Nevada eyaletindeki bir Tesla...

Akıllı saat ve kulaklığı birleştirecek Huawei Watch Buds’ın çıkışı yakın

Son zamanlarda web'de veya sosyal medyada Huawei Watch Buds adıyla anılan ilginç bir cihaza denk gelmiş olabilirsiniz. Bunun bir Huawei hayranı tarafından geliştirilmiş bir...

Oppo Enco X2 İncelemesi

Oppo Enco X2 inceleme yazısında aktif gürültü engelleme özellikli ve Dynaudio teknolojili ses deneyimi sunan kablosuz kulaklık ile ilgili yorumlar var.

ÖNE ÇIKANLAR