Samsung akıllı elbise ile telefonları şarj edebilmeyi amaçlıyor

Samsung akıllı elbise teknolojilerine duyduğu ilgiyi ortaya koyan, “soyut” olarak tanımlanabilecek çeşitli adımlar atmıştı. LetsGoDigital tarafından yayınlanan bir patent dosyası, şirketin çalışmalarını daha ciddi bir seviyeye taşımaya hazır olduğunu gösteriyor.

Söz konusu patent, akıllı elbisenin enerjisini giyen kişinin hareketlerinden almasını sağlayacak bir teknolojiyi işaret ediyor. Şirket, hareketle enerji kazanacak akıllı elbisenin telefonları şarj etmek için de kullanılabilmesini öngörüyor.

Dosyadaki çizimler, elbisenin farklı noktalarına yerleştirilmiş çeşitli sensörlerin varlığını gösteriyor. Samsung’un bu fikri, kumaşın türünden bağımsız olarak her türlü kıyafete uygulamaya uygun gibi görünüyor.

Kıyafetlerin enerji üretebilmesi, akıllı cihazların pil ömrünün uzamasına ciddi anlamda katkı sağlayacak bir çözüm olabilir. Özellikle telefonunu yoğun kullananların bu tarz bir çözümü sevinçle karşılayacağı rahatlıkla söylenebilir. Ancak bunun için telefonlarda da bazı değişikliklerin yapılmasının gerekebileceğini unutmamakta fayda var.

Patent dosyalarının geneli için geçerli olan bir durum, Samsung’un akıllı elbise patenti için de geçerliliğini koruyor. Şirketler genellikle üzerinde çalıştıkları veya ilginç buldukları pek çok fikrin patentini alıyor. Bir teknolojinin patentlenmesi, o teknolojinin gerçekten kullanılacağını garanti etmiyor. Yine de; Samsung’un son patenti, Güney Koreli şirketin akıllı elbise pazarına enerji verimliliğini öne alan bir çözümle giriş yapabileceğini göstermesi açısından önem taşıyor.

Samsung akıllı elbise konusundaki çalışmalarında daha üst seviyelere geçmiş olabilir

Samsung akıllı elbise teknolojisi için söz konusu patent başvurusunu geçtiğimiz yıl ana vatanı Güney Kore’de gerçekleştirmiş. Dolayısıyla şirketin patentte gösterdiği noktadan çok daha üst seviyelere çıkması şaşırtıcı olmayacaktır.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

YouTube Kids uygulaması artık Türkiye’de

YouTube yetişkinler kadar çocuklar için de epey popüler platformlardan bir tanesi. Çocuklar daha bebekliklerinden itibaren YouTube'dan oynatılan videolarla büyüyor desek yanlış olmaz. Bu durumu...

Apple iMac M1 işlemci ve parlak renklerle yenilendi

Apple daha ince bir tasarıma, yeni M1 işlemciye ve parlak renk seçeneklerine sahip yeni iMac masaüstü bilgisayarını tanıttı. Klasik renkli iMac'lere bir tür saygı...