Samsung 50 MP ISOCELL JN1 kamera sensörünü duyurdu

Samsung akıllı telefonlar için hazırladığı en yeni kamera sensörünü duyurdu. ISOCELL JN1 adını taşıyan en yeni sensör ile Samsung, 50 megapiksel çözünürlük sunuyor. Tek bir pikselinin 0.64 μm olması, ISOCELL JN1’in en dikkat çekici özelliklerinden biri olarak göze çarpıyor.

Samsung, sensörün hem orta segment hem de amiral gemisi telefonlarda kullanıma uygun olduğunu belirtiyor. ISOCELL 2.0’In varlığıyla gelişmiş piksel izolasyonu sağlayan sensör, gürültüyü düşürüyor. Işık hassasiyetinin iyileştirilmesi ve renk doğrulunun kuvvetlendirilmesi de sensörün özellikleri arasında bulunuyor.

ISOCELL JN1, Tetrapixel teknolojisiyle dört pikseli birleştiriyor ve 12.5 megapiksel çözünürlüklü gürültüden arındırılmış fotoğraflar çekmeyi sağlıyor. Gerçek zamanlı HDR da bu sayede mümkün hâle geliyor.

Faz algılamalı odaklama sistemini iyileştiren Samsung, bu sistemi Double Super PD ismiyle sunuyor. Piksellerin üzerindeki mikro lensin iyileştirilmesi ise otomatik odaklama hızını ve doğruluğu artırıyor.

Sensörle 4K 60 fps veya 1080p 240 fps video kaydı yapmak mümkün oluyor. Ancak bunun telefonun işlemcisine bağlı olduğunu belirtmekte de fayda var.

Samsung 50 megapiksel çözünürlüklü ISOCELL JN1’in üretimine şimdiden başlamış durumda. Bu da sensörü taşıyan telefonlarının çıkışının çok uzak olmadığını gösteriyor.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun

Oppo ColorOS 12 dağıtım takvimini açıkladı

Oppo, Android 12 üzerine inşa edilen ColorOS 12 kullanıcı arayüzünün detaylarını paylaştı. Şirket, ColorOS 12 güncellemesinin mevcut cihazlarına dağıtım takvimi konusunda da bilgi verdi....

Microsoft Office 2021 çıkış tarihi açıklandı, Windows 11 ile aynı gün çıkıyor

Microsoft, perşembe günü ticari müşteriler için Microsoft Office'in bir sonraki kalıcı sürümünü piyasaya sürdü. Ayrıca 5 Ekim'de bireysel tüketiciler için Office 2021 sürümünü yayınlayacağını...

Huawei Okula Dönüş Kampanyası’nda MateBook ürünlerinde indirimler devam ediyor

Huawei, MateBook Serisi’ni Okula Dönüş dönemi kapsamında birçok kampanya ve indirim fırsatlarını tüketiciye sunmaya devam ediyor. Şirket MateBook Serisi’ni, Okula Dönüş dönemi kampanyası kapsamında...

GoPro yola Hero 10 Black ile devam ediyor

GoPro, Hero 10 Black ile kullanıcılarının karşısına "amiral gemisi" sınıfından yeni bir aksiyon kamerası çıkarıyor. Hero 10 Black tasarım bakımından Hero 9'dan uzaklaşsa da,...