Samsung 50 MP ISOCELL JN1 kamera sensörünü duyurdu

google news abone ol

Samsung akıllı telefonlar için hazırladığı en yeni kamera sensörünü duyurdu. ISOCELL JN1 adını taşıyan en yeni sensör ile Samsung, 50 megapiksel çözünürlük sunuyor. Tek bir pikselinin 0.64 μm olması, ISOCELL JN1’in en dikkat çekici özelliklerinden biri olarak göze çarpıyor.

Samsung, sensörün hem orta segment hem de amiral gemisi telefonlarda kullanıma uygun olduğunu belirtiyor. ISOCELL 2.0’In varlığıyla gelişmiş piksel izolasyonu sağlayan sensör, gürültüyü düşürüyor. Işık hassasiyetinin iyileştirilmesi ve renk doğrulunun kuvvetlendirilmesi de sensörün özellikleri arasında bulunuyor.

ISOCELL JN1, Tetrapixel teknolojisiyle dört pikseli birleştiriyor ve 12.5 megapiksel çözünürlüklü gürültüden arındırılmış fotoğraflar çekmeyi sağlıyor. Gerçek zamanlı HDR da bu sayede mümkün hâle geliyor.

Faz algılamalı odaklama sistemini iyileştiren Samsung, bu sistemi Double Super PD ismiyle sunuyor. Piksellerin üzerindeki mikro lensin iyileştirilmesi ise otomatik odaklama hızını ve doğruluğu artırıyor.

Sensörle 4K 60 fps veya 1080p 240 fps video kaydı yapmak mümkün oluyor. Ancak bunun telefonun işlemcisine bağlı olduğunu belirtmekte de fayda var.

Samsung 50 megapiksel çözünürlüklü ISOCELL JN1’in üretimine şimdiden başlamış durumda. Bu da sensörü taşıyan telefonlarının çıkışının çok uzak olmadığını gösteriyor.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Recep İvedik 7’den ilk fragman geldi

Disney+ Recep İvedik 7 paylaşımlarına devam ediyor. Çevrimiçi içerik platformu, filmin afişini kısa süre önce paylaşmıştı. Şimdi de filmin ilk fragmanı izleyicilerin karşısına çıktı. Togan...

Vivo Y02 6.51 inç ekran, 5000 mAh pille geliyor

Vivo Y02 geçtiğimiz ağustos ayında tanıtılan Y02s'in ardından resmiyet kazandı. Akıllı telefonda ismi henüz açıklanmayan sekiz çekirdekli bir işlemci bulunuyor. Bu işlemciye 3 GB...

Tesla yeni tasarımla Model 3’ün üretim maliyetini düşürecek

Tesla Model 3'ün yeniden tasarımı için hazırlanıyor. Reuters'ın haberine göre, şirket çalışmaları "Highland" kod adıyla yürütüyor. Tesla'nın amacının üretim sürecinin sadeleştirmek ve gerekli parça...

WhatsApp kullanıcılarının kendilerine mesaj göndermesi kolaylaşıyor

WhatsApp kullanıcılarının kendilerine mesaj göndermesini sağlayan özellik dağıtıma çıktı. Bir tür hatırlatıcı işlevi gören bu özellik sayesinde kullanıcılar unutmamaları gereken şeyleri kendilerine iletebilecek. "Kendine...

ÖNE ÇIKANLAR