Teknoblog Görüntü Samsung 42 inç’lik OLED TV’lerin denemelerine 2011’de başlayacak mı?

Samsung 42 inç’lik OLED TV’lerin denemelerine 2011’de başlayacak mı?

2010’un ortalarına geldik sayılır. Geçen senelerde bu sene için vaat edilip de gerçeğe dönüşmeyen ne kaldı? 30 inç’lik OLED TV’lerin bu sene içinde çıkacağı söyleniyordu, ancak dört buçuk ay geçmesine karşın hâla birşeyler görmüş değiliz. Piyasada satılan en büyük ekranlı OLED TV’ler sadece 15 inç’lik büyüklüğe sahip.

Görünüşe göre 15 inç’lik OLED TV’ler bu yıl da en büyük ekranlı olmayı sürdürecek. OLEDNet sitesinin haberine göre AMOLED ekranların arkasındaki isim olan Samsung Mobile Display, 2011’in ilk yarısında açacağı yeni fabrikası için ekipman alıyormuş. Bu fabrika sayesinde Samsung 42 inç’lik AMOLED ekranların denemelerine 2011’in sonlarına doğru başlamış olacak. Nispeten daha ucuz fiyata sahip LCD’ler OLED’lerin sunduğu kontrast, güç tasarrufu gibi parametreleri yakalıyor, bu nedenle büyük ekranlı OLED TV’lere ancak onları oturma odamızda görürsek inanacağız. Bu arada 3D LCD’lerin (ve de plazmaların) TV üreticilerinin gelecek yatırım planları arasında önemli bir yer tutmasının OLED TV’lerin yayılmasını biraz daha geciktireceğini düşünüyoruz.

İlgili – OLEDNet

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:
Samsung Galaxy S9 kutusu gelişmiş kamera yeteneklerini işaret ediyor

1 YORUM

  1. LCD ve Plasma’ların OLED ekranın sunduğu özellikleri sunmasına teknolojileri itibarıyla imkan yok. Bu nedenle var olan durumu ancak pazarlama stratejileri ile açıklayabiliriz.

    Zira Süper AMOLED bir ekrana sahip Samsung telefon ile en kaliteli diyebileceğiniz LCD ekrana sahip bir telefonu kıyaslarsanız ne demek istediğimi çok iyi anlamış olacaksınız.

Siz ne düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı bekliyoruz

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen adınızı ve soyadınızı giriniz