Teknoblog Ürünler Akıllı Telefon Samsung 22 Martta Fransa’da basın toplantısı düzenleyecek, Galaxy S III orada tanıtılabilir

Samsung 22 Martta Fransa’da basın toplantısı düzenleyecek, Galaxy S III orada tanıtılabilir

PAYLAŞIN

Samsung, bu ayın başında en çok beklenen cihazı olarak nitelendirebileceğimiz Galaxy S III’ün 2012 Mobil Dünya Kongresi’nde tanıtılmayacağını açıklamıştı. Dedikodular lansman için yeni bir tarihi, 22 Martı işaret ediyor. Frandroid sitesinin verdiği habere göre o tarihte Samsung Fransa’da bir basın toplantısı düzenleyecek ve Galaxy S II’nin takipçisi olacak yeni cihazı tanıtacak, böylelikle cihazı yazın başında piyasaya sürmek için yeterli zaman da elinde olacak.

4.6 inç’lik, 720p çözünürlüklü Super AMOLED Plus ekrana sahip olacağı iddia edilen bu cihazın 1.8 GHz’lik çift çekirdekli Exynos işlemci, 2 GB RAM ve 12 megapiksel kamera taşıyacağı da dile getirilen özellikler arasında. ETNews sitesi de, Samsung’un cihazında AMOLED ekran bulunacağı bilgisi iddiasını dile getiriyor, bununla birlikte şirketin cihazları içinde kullandığı bileşenlerin boyutunu küçültmeye çalıştığını iddia ediyor. Bu durumda Galaxy S III’ün kalınlığının 7 mm. gibi iddialı bir noktaya çekilmesi hedefleniyor. Karşılaştırma yapacak olursak, Galaxy S II 8.38 mm., iPhone 4S ise 9.40 mm.’lik kalınlığa sahip. Görünen o ki Samsung, Galaxy S III ile incelik çıtasını daha da yukarı taşımayı hedefliyor.

İlgili – Frandroid
İlgili – ETNews

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Galaxy S9 gelişmiş iris tarama ve yüz tanıma özellikleriyle gelebilir

Siz ne düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı bekliyoruz

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen adınızı ve soyadınızı giriniz