Samsung 2023 için akıllı telefon satış hedefini belirledi

Güney Koreli şirket katlanabilir telefonlara güveniyor

google news abone ol

Samsung 2022’yi 260 milyon akıllı telefon satışıyla tamamlamayı hedefliyor. Şirket, 2023’te de 270 milyon telefon satmayı öngörüyor. Bu hedefler, şirketin ana vatanı Güney Kore’deki bir yayın organı tarafından gündeme taşındı.

Samsung, akıllı telefon satışlarında zirveyi 2017’de görmüştü. Şirket yılı 320 milyon telefon satışıyla kapatmıştı. Ancak o günden sonra Güney Koreli teknoloji devinin 300 milyon barajını geçmesi mümkün olmamıştı.

2022 için belirlenen 260 milyon satış hedefi, 2021’deki toplam 250 milyon telefon satışının biraz üstünde. 2023 için de aynı büyüme hedefini muhafaza eden Samsung’un bu dönemde katlanabilir telefonlara odaklanacağı ve böylelikle kârda satış hacminden daha büyük bir artış yakalamayı hedeflediği söyleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Samsung Galaxy Z Flip 4 İncelemesi

Şirketin uygun fiyatlı telefonlara yüklenip hacmi artırmak ancak kârdan taviz vermek yerine katlanabilir telefonlar gibi üst sınıf cihazlarla daha fazla kâr hedeflediği anlaşılıyor. Kablosuz telefon pazarında şu anda en önemli oyuncu konumunda olan Samsung, 2024 itibarıyla bu ürün segmentinde yıllık yüzde 80 oranında büyümeyi hedefliyor. Şirketin 2023’te 60 milyon S ve Z serisi, 210 milyon da A serisi telefon satmayı öngördüğü söyleniyor.

Güney Koreli şirket şu an için katlanabilir telefon pazarında rakipsiz görünse de, bu durumun değişebileceğini belirtmek gerekiyor. Çok sayıda Çinli üreticinin ürün portföyünde katlanabilir telefonlar bulunuyor ve bu katlanabilir telefonların önümüzdeki dönemde Çin dışında da piyasaya çıkması bekleniyor. Dolayısıyla bu alanda daha sert bir rekabet görmek sürpriz olmayacaktır.

Samsung önümüzdeki yıl Galaxy Z Fold 5 ve Z Flip 5 modellerini kullanıcıların karşısına çıkaracak. Bu telefonlarda tasarım ve dayanıklılık bakımından ne gibi değişikliklerin yapılacağı merak ediliyor.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Twitter şirketlere altın rengi, resmi kurumlara gri tik verecek

Twitter yenilenmiş Onaylamış Hesap programını 2 Aralık'ta hayata geçirecek. Yenilenmiş programda manuel doğrulama aşaması uygulanırken, farklı kullanıcı türleri için farklı renklerde tikler verilecek. Konuyla...

Netflix Sıcak Kafa dizisinden yeni görüntüler paylaştı

Netflix Sıcak Kafa dizisinin duyurusunu daha önce yapmıştı. Apokaliptik bir dünyayı anlatan dizinin resmi fragmanı ve yeni görüntüleri paylaşıldı. Yeni görüntüler izleyicileri nelerin beklediği...

Spotify Storylines Gaye Su Akyol’un yeni albümüyle Türkiye’de

Spotify’ın sanatçılar ve hayranları arasındaki bağı her zamankinden daha fazla güçlendiren özelliği Storylines, Türkiye’deki müzikseverlerle buluşuyor. Spotify Storylines, ilk kez, Gaye Su Akyol’un dördüncü...

Twitter’daki genel af için karar verildi, gelecek hafta başlıyor

Twitter'ın sahibi ve CEO'su Elon Musk, yasaklanan hesaplar için sunulacak genel affın gelecek hafta uygulamaya gireceğini söyledi. Bu genel af, CEO'nun söylediğine göre, "yasaları...

ÖNE ÇIKANLAR