Samsung Galaxy S23 Ultra’da kullanacağı yeni 200 MP kamera sensörünü tanıttı

Samsung 200 MP kamera sensörü ISOCELL HP2’nin resmi duyurusunu yaptı. 0.6 μm büyüklüğünde piksellere sahip 1/1.3 inçlik sensör, dinamik aralığı genişletecek ve renk reprodüksiyonunu geliştirecek yeni bir teknolojiyle geliyor.

ISOCELL HP2 isminin seçilmesi, yeni sensörün yine 200 megapiksellik ISOCELL HP3’ten kötü olduğunu düşündürüyor. Ancak buradaki 2 ve 3 rakamları sadece bağımsız piksellerin büyüklüğünü sembolize ediyor. Samsung yeni sensörünün yüksel çözünürlüklü görüntü sensörü teknolojisi alanındaki tecrübe ve bilgisinden yararlanarak muhteşem detaylar sunmayı sağlayacağının altını çiziyor.

ISOCELL HP2, Samsung’un Tetra2pixel adını verdiği en yeni piksel birleştirme teknolojisini barındırıyor. Düşük ışıklı ortamlarda HP2, 4 veya 8 sensörü bir araya getirebiliyor ve 50 ya da 12.5 megapiksel çözünürlüklü kareler yakalayabiliyor. HP2 4 sensörü birleştirerek 8K video kaydı yapabiliyor.

Samsung 200 MP kamera sensörünün üretimine başladı

HP2, 200 megapiksel çözünürlükte seri çekim moduyla saniyede 15 kare yakalayabiliyor. Bu sayı HP3’ü ikiye katlıyor.

Samsung 200 MP kamera sensörü ISOCELL HP2’nin geniş ölçekli üretimine başlamış durumda. Bu sensörün 1 Şubat’ta tanıtılacak Galaxy S23 Ultra’da bulunmasına kesin gözüyle bakılıyor.

Sinan Küstür
Sinan Küstür
Medya, Kültür ve Kimlik üzerine yüksek lisans yaptı. Teknolojiye olan ilgisini ve eğitiminin sunduğu donanımı Teknoblog çatısı altında sunuyor.
İLGİLİ HABERLER
POPÜLER

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun