Samsung giriş seviyesi akıllı telefonlarda da 128 GB dahili depolama alanı sunacak

samsung-128gb-emmc-190315

Günümüzde akıllı telefonların gelişmesine paralel olarak bu cihazlarda ihtiyaç duyulan depolama alanı miktarı da artıyor. Ancak kullanıcılara geniş dahili depolama alanı sunan cihazlar, genellikle yüksek fiyat etiketleriyle birlikte geliyor. Samsung, yeni bellek yongasıyla bu yaklaşımı ortadan kaldırmayı hedefliyor.

Samsung’un yeni flaş bellek yongası sayesinde çok daha fazla sayıda cihazda 128 GB dahili depolama alanı sunulabilecek. Galaxy S6’da kullanılan hızlı UFS formatı yerine pek çok akıllı telefonda yer verilen düz eMMC formatı üstüne inşa edilecek olan bellek yongası, 260 Mbps’de veri okuyabilecek.

Samsung, yeni flaş bellek yongasının ne zaman cihazlardaki yerini almaya hazır hâle geleceğini ise açıklamadı. Dolayısıyla geniş depolama alanı sunan uygun fiyatlı bir akıllı telefona sahip olmak isteyenlerin biraz daha beklemesi gerekiyor.

WhatsApp Bir Kez Görüntüle özelliğini kullanıma sundu

WhatsApp duyurusu daha önce yapılan Bir Kez Görüntüle özelliğini kullanıcılarla buluşturmaya başladı. Söz konusu özellik aktif edildiğinde gönderilen fotoğraf ve videolar alıcı tarafından bir...

Xiaomi Avrupa’da Samsung’u geçme başarısını gösterdi

Çinli akıllı telefon üreticisi Xiaomi, sağlam bir büyüme kaydetmeye devam ediyor. Strategy Analytics'in en son rakamlarına göre şirket, 2021'in ikinci çeyreğinde dünyanın iki numaralı...