Safari macOS Monterey ile eski sekme tasarımında gelecek

Apple, bu yaz WWDC 2021’de epey tartışma yaratan yeni bir Safari sekmesi tasarımını göstermişti. Şirket o zamandan beri bu görünümde oynamalar yapıyor, hatta değişikliklerin çoğunu kapatmanıza izin verdi. Ancak macOS Monterey ile Apple, sekmelerin daha önce göründüğü şekle geri dönüyor.

Yakında çıkacak yazılım güncellemesi için Apple’ın resmi sayfasında, “Sekme Gruplarına Her Yerden Erişin” başlıklı bölüme giderseniz, Safari’nin eski tasarımını hem Mac’te hem de iPad’deki örnek ekran görüntülerinde görebilirsiniz.

Belki daha da şaşırtıcı olan, macOS Monterey sürüm adayında geri döndürülen sekmeleri gözlemleyen MacRumors’a göre, eski tasarımın artık varsayılan olmasıdır. Ancak, MacRumors, Apple’ın WWDC’de gösterdiği ve sekmelerin URL çubukları olarak da işlev gördüğü yeni tasarımı kullanmak istiyorsanız, bunun tercihler menüsünden değiştirebileceğiniz bir seçenek olacağını söylüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Samsung Galaxy S21 Serisi için Android 14 tabanlı One UI 6 dağıtıma çıktı

macOS Monterey 25 Ekim Pazartesi günü dağıtıma çıkıyor.

Sabri Küstür
Sabri Küstür
Teknolojiye olan ilgisi çocukluk yıllarına dayanıyor. Yüksek Elektronik ve Haberleşme Mühendisi. Elde ettiği mesleki bilgi ve deneyimi Teknoblog aracılığıyla paylaşmayı tercih etmiştir.
İLGİLİ HABERLER
POPÜLER

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun