Rocket League için sınırlı süreli battle royale modu geliyor

google news abone ol

Battle royale (büyük savaş) modu bulunan oyunlar kervanına Rocket League de katılıyor. Rocket League’in geliştiricisi Psyonix’in Fortnite‘ın geliştiricisi Epic Games’in çatısı altında olduğunu düşününce bu hamle kulağa pek şaşırtıcı gelmiyor.

“Knockout Bash” adını taşıyan sınırlı süreli oyun modu, “araba futbolu” ile büyük savaş modunun “sona kalan kazanır” dinamiğini birleştiriyor. Sekiz oyuncu birbirlerine saldırarak ve sürekli küçülen “Safezone” isimli güvenli bölge içinde hayatta kalmaya çalışıyor. Bu Fortnite oyuncularına tanıdık gelse de, Rocket League’in bazı ekstra yorumlar getirdiğini belirtmek gerekiyor.

Örneğin, oyuncular ancak üç kere elendikten sonra oyundan çıkabiliyor. Buna ek olarak, silahlar ortalıktan toplanmıyor. Silahlar saldırı engellenince savaşarak kazanılıyor. Bazı darbeler ani elenmeye neden olurken, bitişe altı dakika kala “ani nakavt” modu aktif hâle geliyor ve saldırılar kuvvetleniyor. Safezone’dan çıkış ise oyuncuları anında öldürüyor.

Oyuncuların yetenekleri de değişebiliyor. Kamera doğrudan rakiplere kilitlenebiliyor. Daha hızlı ve daha uzun süre zıplamanın mümkün hâle geldiği oyunda oyunculara daha kuvvetli güçlendirmeler de sağlanacak.

Rocket League battle royale modu 27 Nisan’da başlayacak ve 10 Mayıs itibarıyla sona erecek. Sadece bu mod için üç özel harita sunulacak.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple’ın yakında çıkacak karma gerçeklik başlığı “xrOS” ile çalışacak

Apple, Bloomberg'den Mark Gurman'ın haberine göre, yakında çıkacak olan karma gerçeklik başlığının çalıştıracağı yazılımın "realityOS" olarak bilinen adını "xrOS" olarak değiştirdi. Gurman'ın da belirttiği...

En iyi Netflix aile filmleri: Ailecek izlenecek filmler

Özellikle hafta sonları, aile bireyleriyle bir aradaysanız, yapılacak en güzel işlerden bir tanesi ailecek izlenecek filmler arasından seçim yapmaktır. Netflix aile filmleri bu noktada...

Apple Arcade’e aralık ayında Dead Cells+ gibi yeni oyunlar geliyor

Apple Arcade, oyun oynamayı seven iPhone, iPad, Mac veya Apple TV kullanıcıları için gerçekten iyi bir arşiv sunuyor. Üstelik Apple, abonelik tabanlı oyun kütüphanesine...

ÖNE ÇIKANLAR