Teknoblog Mobil RIM’den Apple’a anten cevabı

RIM’den Apple’a anten cevabı

PAYLAŞIN

Apple’ın geçtiğimiz Cuma günü “Antengate” ile ilgili olarak düzenlemiş olduğu basın toplantısında “hiçbir telefonun mükemmel olmadığı” tezi ortaya atılmış ve bunu göstermek amacıyla aralarında BlackBerry Bold 9700’ün de olduğu birkaç telefon üzerinde iPhone 4’e yapılan tutuş testine benzer test yapılmıştı.

Apple’ın bu tutumu BlackBerry Bold 9700’ün üreticisi RIM’i rahatsız etmişe benziyor. RIM’in başındaki isimler Mike Lazaridis ve Jim Balsillie konuyla ilgili olarak bir açıklama yayınladılar. Açıklamanın Türkçesi aşağıdaki şekilde:

“Apple’ın RIM’i kendi yarattığı fiyaskonun içine çekmeye çalışması kabul edilemez bir durumdur. Apple’ın RIM’in ürünlerine ilişkin ortaya attığı iddialar, halkın anten tasarımı konusundaki anlayışını çarpıtmaya ve dikkatleri Apple’ın içinde bulunduğu güç durumdan başka bir yere çekmeye yönelik iddialardır. RIM, anten tasarımında global bir liderdir ve 20 yılı aşkın süredir verimli ve etkin radyo performansına sahip, sektörde lider olan kablosuz veri ürünlerini başarıyla tasarlamaktadır. Bu süre zarfında RIM, Apple’ın iPhone 4’te kullandığı gibi tasarımlar kullanmaktan kaçınmış, bunlar yerine, özellikle de kapsama gücünün zayıf olduğu alanlarda çekmeme riskini azaltmak için yenilikçi tasarımlar kullanmıştır. Kesin olan bir şey vardır ki RIM müşterilerinin, düzgün bağlantı sağlamak için BlackBerry akıllı telefonlarını bir kılıfla kullanmalarına gerek yoktur. Apple tasarım konusunda bazı tercihler yapmıştır ve yalnızca Apple’ı ilgilendiren bir konuda RIM’i ve başka markaları bu durumun içine çekmeye çalışmaktansa, verdiği kararların sorumluluğunu almalıdır.?

Siz ne düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı bekliyoruz

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen adınızı ve soyadınızı giriniz