Teknoblog Mobil RIM Microsoft Office 365 için BlackBerry Kurumsal Bulut Servislerini tanıttı

RIM Microsoft Office 365 için BlackBerry Kurumsal Bulut Servislerini tanıttı

PAYLAŞIN

RIM, şirketlerin ve devlet kurumlarının Microsoft Exchange Online servislerini BlackBerry akıllı telefonlarına aktarmalarına ve bulut servisler üzerindeki BlackBerry gönderilerini yönetmelerine izin veren BlackBerry Business Cloud Services’i duyurdu.

Microsoft Office 365 için hazırlanan bu servis, Microsoft’un sunduğu çevrimiçi Office hizmetinden yararlanan orta büyüklükteki işletmeler ve kurumlar, ayrıca Exchange Online yazılımı kullananlar ekstra ücret ödemeden tarafından ekstra ücret gerekmeksizin kullanılabiliyor. Ayrıca kurumsal veya bireysel veri planına sahip olan kullanıcılar BlackBerry akıllı telefonları üzerinden servise erişebiliyor.

BlackBerry Kurumsal Bulut Servisleri sayesinde BlackBerry akıllı telefonlarıyla Microsoft Exchange Online e-posta, takvim veya ajanda kayıtlarını kablosuz olarak eş zamanlama, BlackBerry Balance servisinden yararlanma, BT yöneticileri tarafından BlackBerry akıllı telefonlarının her yerden yönetimi, kayıp veya hırsızlık durumunda şifre sıfırlama, uzaktan kilitleme, verileri silme gibi işlemleri gerçekleştirmek mümkün oluyor.

Servisle ilgili daha fazla bilgiyi aşağıdaki basın bülteninde bulabilirsiniz.

BASIN BÜLTENİ

RIM, Microsoft Office 365 için BlackBerry Business Cloud Services’i piyasaya sundu

Waterloo, ON – Research In Motion (RIM) (NASDAQ: RIMM; TSX: RIM), işletmelerin ve devlet kurumlarının Microsoft Exchange Online servislerini BlackBerry akıllı telefonlarına aktarmalarını ve bulut servisler üzerindeki BlackBerry gönderilerini yönetme imkanı sağlayan Microsoft Office 365 için hazırlanan BlackBerry® Business Cloud Services’in hazır olduğunu duyurdu. Bu hizmet, Office 365 yazılım paketi kullanan orta çaplı işletmeler veya kurumların yanı sıra Exchange Online yazılım kullanıcıları için ekstra ücret gerektirmiyor ayrıca iş veya tüketici data planlarına sahip BlackBerry akıllı telefonları üzerinde de çalışıyor.

RIM Kurumsal Ürün Yönetimi ve Pazarlama Başkan Yardımcısı Alan Panezic, “RIM, Microsoft Office 365 için BlackBerry Business Cloud Services’ini duyurmaktan dolayı memnuniyet duyuyor. Bu yeni bulut tabanlı sistem, kullanıcılara, uygun maliyetle kurumlarında mobil kullanım ve BlackBerry gönderilerini kolaylıkla yönetme ve güven altına alma imkanı sağlıyor” dedi ve ekledi: “Kapsamlı ve uçtan uça olan BlackBerry çözümümüzü işletme ve devlete bağlı müşterilerimiz için hem yerinde, hem de bulut tabanlı çözümlerde, her büyüklükteki kuruma uygun teknik destekle ve kullanıcılar için büyüyen bir uygulama ve hizmet ekosistemi sağlayarak inşa etmeye devam ediyoruz.”

Microsoft Exchange Ürün Yönetim Grubu Kıdemli Direktörü Julia White, “Microsoft’un RIM ile ortaklığı, müşterilerimize PC, tarayıcı ve telefon üzerinde en iyi üretkenlik deneyimini sağlama sözümüzün göstergesi” diye konuştu ve sözlerine şöyle devam etti: “BlackBerry Business Cloud Services duyurusu bu iş ortaklığı hizmetinden maksimum düzeyde faydalanmak isteyen Office 365 ve BlackBerry kullanıcıları için mükemmel bir haber.”

BlackBerry Business Cloud Services, kuruluşlara bulut sistemdeki gönderilerini desteklemek için ileri düzey bir yönetim ve akıllı telefonlara esnek ve self-servis özellikleri sunuyor. Ana özellikleri arasında şunlar yer alıyor:

– BlackBerry akıllı telefondan Microsoft Exchange Online e-posta, takvim ve ajanda verisini kablosuz senkronize etme imkanı
– İçeriği ayrı ve güvenli tutarken, kişisel ve işle ilgili içeriği bir arada ve güvenle görüntüleme imkanı sağlayan BlackBerry® Balance
– BT yöneticilerine BlackBerry akıllı telefonları her yerden yönetme ve güvenliğini sağlama imkanı veren sezgisel web-tabanlı konsol
– Kullanıcıların kendi kendilerine, cihaz kaybı ve hırsızlık durumunda, kolaylıkla cihazın şifresini sıfırlama, uzaktan kilitleme ve cihazın içindeki bilgileri silme imkanı veren, akıllı telefon güvenlik fonksiyonlarına online ulaşım imkanı

Yönetilen hizmet sağlayıcıları, sistem entegratörleri, operatörler, yetkili satıcılar ve diğer ortaklar da müşterileri adına BlackBerry gönderilerini yönetmek adına bulut hizmetini kullanabilir.

Hizmet, 50’den fazla ülkede şu anda veriliyor. Müşteriler başlamak için, www.blackberry.com/cloudservices adresini ziyaret edebilirler.

Siz ne düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı bekliyoruz

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen adınızı ve soyadınızı giriniz