Resident Evil Netflix dizisi oluyor

Popüler video oyunların dizi veya filme dönüştürülmesi artık olağan bir durum olarak değerlendirilebilir. Bu gruba katılan son oyun Resident Evil oldu. Resident Evil, Netflix tarafından diziye dönüştürülüyor. Bu konudaki ilk haberler 2019’un başında çıkmıştı.

Netflix’in Resident Evil dizisi ilk etapta sekiz bölüm olarak planlandı. Dizide hikaye iki farklı zamanı kapsayacak. İlk zaman diliminde genç kız kardeşler Jade ve Billie Wesker’in hikayeleri anlatılacak. New Raccoon City’ye taşınmak zorunda kalan kız kardeşler, burada babalarının dünyayı yok edebilecek sırlara sahip olduğunu öğrenecek.

İkinci zaman dilimi ise gelecekte geçecek. Dünya üzerinde sadece 15 milyon insanın kaldığı bu dönemde 6 milyar yaratık olacak. İnsanlar ve hayvanlar ise T-Virus olarak anılan bir virüse maruz kalacak. Artık 30 yaşına gelmiş olan ve hayatta kalmayı başaran Jade, bu karanlık dünyada yaşamını sürdürmeye çalışacak. Dizinin yayın tarihi henüz belli olmadı.

Popüler dizilerden Supernatural’ın arkasındaki isimlerden biri olan Andrew Dabb, Resident Evil dizisinin de beyni olacak. Dabb dizinin senaryo ekibinde de yer alacak. The Walking Dead ekibinden Bronwen Hughes ise dizinin ilk iki bölümünün yönetmenliğini üstlenecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
xCloud ve Xbox Remote Play Windows'ta yerini aldı

Dabb, konuyla ilgili olarak şu ifadeleri kullandı: “Resident Evil benim en sevdiğim oyun. Bu muhteşem hikayede yeni bir bölüm anlatacağım ve ilk Resident Evil dizisini dünya genelindeki Netflix abonelerine ulaştıracağım için çok mutluyum. Daha önce oyunu oynamamış olanlara da, serinin hayranlarına da görmedikleri şeyler sunmaya hazırlanıyoruz.”

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun

Amazon Kindle Paperwhite daha büyük ekran ile yenilendi

Amazon, Kindle Paperwhite e-kitap okuyucusunu yaklaşık üç yıllık bir aranın ardından yeniledi. Ekran büyüklüğünü 6.8 inçe çıkaran şirket, E-Ink ekranın parlaklığını da artırdı. Ekranın...

Slack hikaye benzeri paylaşım özelliğini kullanıma sunuyor

Salesforce'un Slack'i satın alma süreci geçtiğimiz aylarda tamamlanmıştı. Popüler kurumsal iletişim platformu, yeni özelliklerini çatı şirketinin Dreamforce etkinliğinde duyurdu. Slack testlerine daha önce başladığı...