Renault Megane E-Tech %100 Elektrikli için ön sipariş dönemi başlıyor

Renault Megane E-Tech %100 Elektrikli iki farklı versiyonla yakında Türkiye’de satışa sunulacak. Elektrikli otomobil için ön sipariş dönemi 1 Ağustos itibarıyla başlayacak. Ön sipariş sürecinde 250 kişi yeni Megane E-Tech’in sahibi olabilecek.

60 KWh bataryası ile 450 km menzile sahip olan yeni Megane E-Tech, tamamen elektrikli, 160 kW/220 bg elektrikli motor performansıyla elektrikli otomobil sürüşünün tüm zevklerini yaşatmayı vadediyor. Otomobil 0’dan saatte 100 kilometre hıza 7.4 saniye içinde çıkabiliyor.

Renault, yeni Megane E-Tech %100 Elektrikli’nin DNA’sının tasarıma yansıdığını belirtiyor. Yeni yuvarlak omuz çizgileri, ön farların yanlarındaki kanatlar ve kavisli kaput çizgisi gibi hatların zarif bir uygulamayla hassas şekilde birleştirildiğine dikkat çekiliyor. Kilit açıldığında otomatik olarak öne çıkan kapı kolları ve kapalı ızgaranın ise modern bir his verdiği vurgulanıyor.

renault Megane E-Tech

20 inçlik jantlar, alt tarafta koruyucu bantlar, çamurluk kaplamaları ve yüksek omuz çizgisi gibi doğrudan crossover dünyasına ait detaylar güçlü ve sağlam bir his uyandırıyor. Alçalan tavan çizgisi, artırılmış iz genişliği ve düz kapı kolları coupe görünümü sağlıyor. Kabin yüksekliği, genişliği ve bagaj hacmi ise geleneksel hatchback mimarisini andırıyor.

OpenR ekranı, dokunması ve göz atması keyif veren güçlendirilmiş cam yüzeye sahip. Ekran parlaklığı ve ışığı yansıtma özelliği doğrudan güneş ışığında bile net bir görüntü sağlamak için optimize edildi ve yansıma önleyici kaplama ile güçlendirildi. Bu sayede siperlik kullanımına gerek kalmadan, modern ve akıcı bir görünüm ile yerden tasarruf edildi. 

renault Megane E-Tech

Yeni Megane E-Tech %100 Elektrikli toplam 30 litre saklama alanıyla sınıfının en iyi değerlerinden birine sahip. Bagaj ise 440 litre hacim sunuyor. Dinamik LED ambiyans aydınlatması kabin içinde optimum huzur sunmak için insan vücudunun biyolojik saatini esas alıyor. Kokpit içindeki aydınlatma; ön panel, kapı panelleri ve akıllı telefon yuvası boyunca uzanan ışık şeritleri ile sağlanıyor. Aydınlatma gündüz ve gece farklılaşıyor ve her 30 dakikada bir renk değiştiriyor.

Renault Megane E-Tech %100 Elektrikli için ne kadar ödemek gerekiyor?

Yeni Renault Megane E-Tech %100 Elektrikli’nin Techno versiyonunun lansmana özel (opsiyon hariç) fiyatı 1 milyon 499 bin TL, Iconic versiyonunun fiyatı ise (opsiyon hariç) 1 milyon 599 bin TL olarak belirlendi. Ön sipariş kaydını oluşturmak isteyen kullanıcılar, MAİS Yetkili Satıcıları ve Şubelerine ulaşarak, 250.000 TL ön ödeme yaparak siparişini tamamlayacak. Kayıt sürecini tamamlayan ilk 250 kişi Yeni Megane E-Tech %100 Elektrikli’ye ağustos ayında sahip olacak. 

Sinan Küstür
Sinan Küstür
Medya, Kültür ve Kimlik üzerine yüksek lisans yaptı. Teknolojiye olan ilgisini ve eğitiminin sunduğu donanımı Teknoblog çatısı altında sunuyor.
İLGİLİ HABERLER
POPÜLER

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun