Teknoblog Elektronik Baskı reeder&idefix vs. Amazon&Kindle (vs. iPad)

reeder&idefix vs. Amazon&Kindle (vs. iPad)

PAYLAŞIN

Dünyanın ilk kapanan McDonalds’ı, Kuzey Kutbu’na 600 km uzaklıkta 60 bin nüfuslu İsveç’in Umea şehrinde 90’ların başında kapanmış.

McDonald’s çılgınlığının en üst seviyede olduğu bir dönemde böyle bir gelişme herkesi şaşırtmakla beraber McDonald’s yönetiminin en önemli konularından biri haline gelmiş. Cevabı da 21.yüzyıla girerken Umea’ya McDonalds’ı bir daha kapanmamak üzere şehrin en merkezi yerine dev bütçeli bir reklam kampanyasıyla açarak vermişler. McDonald’s’ı 90’larda kapatan firma İsveç’in McDonald’s’dan da eski hamburgercisi MAX. O da artık reklamlarında “küçük balık büyük balığı yutarsa” esprisine yer veriyor.

Aynı küçük balık, büyük balık esprisi acaba e-kitap ve e-kitap okuyucu piyasasında Türkiye’de de gerçekleşecek mi? Türkiye’nin en bilinen online kitap satış sitesi idefix ve Türkiye’nin yine en bilinen ve en çok satılan e-kitap okuyucusu reeder, birlikte ülkemizde pek çok takipçisi olan ve ileride Türkiye pazarına gireceği söylentileri dolaşan Amazon’un Kindle’ını Türkiye’de yutabilecek mi? Hep birlikte göreceğiz. Diğer yandan beklenen daha da büyük bir balık var, bu da aslında tüketicinin algısında herşeye kahin olarak yerleştirilmeye çalışılan Apple’ın iPad’i.

E-kitaplar bir yana, konu cihazlar olunca ilgili Türk tüketicisi iPad’i mi, reeder‘ı mı tercih edecek merak konusu.

3 YORUM

  1. ben cok begendim kucucuk makineye yuzlerce kitap sıgdırmak ve hepsinide okumak bu arada kagıt ısrafının olmadıgını bilmek guzel sey

  2. reeder ile ipad’i nasil karsilastiriyorsunuz anlamiyorum. biri lcd ekrana sahip, biri ise taptaze e-ink ekran teknolojisine! ipad’in icine kitaplarimi koyduktan sonra, elimde saatlerce hafif bir cihazda gozlerimi yormadan kitap okuma zevkimi yasayabilir miyim? ipad bomba bir cihaz olabilir ancak reeder ve diger ekitap okuyucularla karsilastirmak oldukca anlamsiz.

  3. Reeder amaca hizmet eden bir araç sadece kitap okumak için…Özellikle benim gibi günde 4-5 saat aralıksız kitao okuyabilen biriyseniz yanınızda 3500 kitabı 240 gr içinde taşıyabilme avantajına sahip olmak çok ayrıcalıkla.e padler tabletler güzel ancak onlar kitap okuyucu değil…i padlere saatlerce bakmak mümkün değil.wi-fi navigasyon ıvır zıvır önemli değil ben kitap okumak istiyorum diyorsanız ne olursa olsun bir müptelaya e ink ve e paper teknolojisine sahip bir e kitap okuyucu tavsiye ederim.

Siz ne düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı bekliyoruz

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen adınızı ve soyadınızı giriniz