Redmi’nin ilk oyun telefonunun özellikleri için yeni iddialar

Redmi markalı ilk oyun telefonu bu ay bitmeden gözler önüne çıkacak. Çinli kaynakların verdiği bilgiye göre, akıllı telefonda yenileme hızı 144 Hz olan Samsung E4 AMOLED panel kullanılacak.

Akıllı telefonun özellikleriyle ilgili sızıntılar da bir süredir etrafta dolaşıyor. Son haberlere göre, akıllı telefonun kalbinde MediaTek’in Dimensity 1200 işlemcisi bulunacak. Telefonun piyasadaki diğer oyun telefonlarına kıyasla daha uygun fiyatla satılacağı da konuşulanlar arasında yer alıyor.

Telefona ihtiyaç duyduğu enerjiyi 5000 mAh kapasiteli pilin vereceği söyleniyor. Bu pilin 67W şarj desteğine sahip olacağı belirtiliyor. Xiaomi’nin Black Shark markalı oyun telefonlarında bulunan omuz tuşlarının Redmi’nin oyun telefonuna da yerleştirmesi bekleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Apple'ın Safari değişiklikleri en son iPadOS 15 beta ile opsiyonel hâle geliyor

İddialara göre, Redmi markalı ilk akıllı oyun telefonu Çin’de 1999 yuandan (2482 TL) başlayan fiyatlarla satılacak. Çin gibi doymuş bir pazarda bile bu fiyattan satılacak bir telefonun küresel pazara açılımının da iddialı bir fiyatla yapılacağı söylenebilir.

YouTube’dan reklamsız deneyim için yeni seçenek

Google, YouTube için daha uygun fiyatlı bir abonelik paketini test etmeye başladı. YouTube Premium Lite adını taşıyan bu yeni hizmet, kullanıcılara reklamsız izleme deneyimini...

Galaxy Watch 4 Classic sızıntısı ile yeni Wear OS kullanımda görülüyor

Samsung'un 11 Ağustos'taki Unpacked etkinliğine yaklaşık bir haftalık bir zaman var. 91mobiles tarafından yayınlanan yeni fotoğraflar, etkinlikte görebileceğimiz iki yeniliğe ilk kez gerçek dünyadan...