Xiaomi’den Redmi Note 12 serisinin üyeleri için yeni paylaşımlar

Xiaomi Redmi Note 12 serisinin 27 Ekim’de resmiyet kazanacağı daha önce açıklanmıştı. Tanıtım için geri sayım sürerken, serinin üyeleriyle ilgili yeni bilgiler gelmeye devam ediyor. Xiaomi’den yapılan paylaşıma göre, Redmi Note 12 Pro Plus 200 megapiksel çözünürlüklü Samsung ISOCELL HPX sensörle gelecek. Bu sensörün daha önce duyurulan ISOCELL HP3 ile aynı olduğunu belirtmekte fayda var.

ISOCELL HPX, 1/1.4 inç sensör boyutuna sahip. 16’lı piksel birleştirme ve dörtlü faz algılamalı otomatik odaklama özelliğini taşıyan ISOCELL HPX ile yakalanan karelerde varsayılan çözünürlük 12.5 megapiksel, piksel büyüklüğü ise 2.24 μm olarak ayarlanıyor.

Piksel boyutunu 1.12 μm olarak değiştirerek 50 megapiksel, 0.56 μm olarak değiştirerek de 200 megapiksel fotoğraflar çekmek mümkün oluyor. HDR, 14-bit renk desteği, 8K 30 fps ve 4K 120 fps video kaydı da ISOCELL HPX’in özellikleri arasında bulunuyor.

redmi note 12 pro plusXiaomi Redmi Note 12 Pro’nun Galaksi Pembesi ve mavi renk seçeneklerinin görüldüğü bir görseli de paylaştı. Farklı bir paylaşım ise Redmi Note 12 serisinin üyelerinin MediaTek Dimensity 1080 işlemciyle geleceğini doğruluyor.

Xiaomi'den Redmi Note 12 serisinin üyeleri için yeni paylaşımlarRedmi Note 12 serisinin tanıtım etkinliğinde Xiaomi Book Air 13 dizüstü bilgisayar da resmiyet kazanacak. Xiaomi’nin paylaştığı görseller, dizüstü bilgisayarın ince bir tasarıma sahip olacağını ve en az bir USB-C girişi taşıdığını gösteriyor.

Redmi Note 12 Pro Plus, 12 Pro ve 12 hakkında 27 Ekim günü gerçekleştirilecek tanıtım etkinliğinden önce başka detayların da paylaşılması bekleniyor.

Sinan Küstür
Sinan Küstür
Medya, Kültür ve Kimlik üzerine yüksek lisans yaptı. Teknolojiye olan ilgisini ve eğitiminin sunduğu donanımı Teknoblog çatısı altında sunuyor.
İLGİLİ HABERLER
POPÜLER

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun