Redmi Note 11 serisinin tanıtım tarihi belli oldu

Xiaomi’nin alt markalarından Redmi, bir süredir konuşulan Note 11 serisinin tanıtım tarihini açıkladı. Yeni serinin üyeleri 28 Ekim’de Redmi’nin ana vatanı Çin’de gözler önüne çıkacak.

Şirket Weibo hesabı üzerinden iki afiş de paylaştı. Bu görseller ekran üzerine yerleştirilen ön kamera deliğini ve üçlü arka kamera kurulumunu doğruluyor. Akıllı telefonun ses kontrol tuşları sağ kenarda yer alıyor. Üst kenarda ise 3.5 mm. kulaklık jakı, kızılötesi sensörü ve hoparlör ızgarası bulunuyor.

Redmi’nin paylaşımında Note 11 serisi ifadesi geçiyor. Dolayısıyla birden fazla telefonun tanıtılması kesin görünüyor. Seride kaç telefonun bulunduğu şu an için bilinmese de, şimdiye kadar çıkan haberler Note 11 ve Note 11 Pro modellerinin gelişini işaret ediyor.

Redmi Note 11 serisinin tanıtım tarihi belli olduNote 11 Pro’nun kalbinde MediaTek’in Dimensity 920 işlemcisinin bulunacağı söyleniyor. 120 Hz OLED ekran ve 5000 mAh pil de telefonun özellikleri arasında yer alıyor. 5000 mAh pilin 67W veya 120W şarj desteğiyle geleceği öne sürülüyor.

Sızıntılara göre, Redmi Note 11 de 5000 mAh pille gelecek. Ancak bu modelde hızlı şarj desteği 33W olacak. 120 Hz LCD ekran ve Dimensity 810 da telefonun özellikleri arasında yer alıyor. Dimensity 810’a 6 veya 8 GB RAM’in eşlik edeceği, dahili depolama alanının ise 128 GB olacağı söyleniyor. Pro versiyon içinse 8 GB RAM ve 256 GB depolama alanı seçeneği sunulacağı belirtiliyor.

Sinan Küstür
Sinan Küstür
Medya, Kültür ve Kimlik üzerine yüksek lisans yaptı. Teknolojiye olan ilgisini ve eğitiminin sunduğu donanımı Teknoblog çatısı altında sunuyor.
İLGİLİ HABERLER
POPÜLER

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun