Redmi Note 10 Pro Xiaomi tarafından parçalarına ayrıldı [Video]

Xiaomi geçtiğimiz perşembe günü, yani 4 Mart tarihinde Redmi Note 10 serisinin küresel tanıtımını gerçekleştirdi. Bu cihazları yakında Türkiye’de de göreceğiz. Bunun öncesinde Xiaomi, Redmi Note 10 Pro veya Redmi Note 10 Pro Max modelinin resmi söküm işlemini gerçekleştirdi, görüntülerini yayınladı.

Xiaomi tarafından yayınlanan resmi YouTube videosunda, sökülen cihaz küresel Redmi Note 10 Pro’nun küresel versiyonunun gradyan bronz çeşidine ait. Bu cihazın Hindistan’da çıkacak olan Redmi Note 10 Pro Max modeliyle hemen hemen aynı olduğu da belirtiliyor.

Video, arka kapağın kaldırılması ve cihazın arkasının gösterilmesiyle başlıyor. Burada üç parça dikkat çekiyor: İşlemci, depolama birimi, kamera ve iki hoparlörden bir tanesinin yer aldığı üst kısım; ortada yer alan pil ve alt kısım.

Öncelikle, arka panelin üst kısmında kamera ve CPU kapağı görülüyor. Kenar çerçevesi de kaldırılmış. Ayrıca burada ark biçimli, kenara yerleştirilmiş parmak izi sensörü için bağlantı da var. LED flaş kamera kurulumunun yanında yer alıyor. Xiaomi bunu anakarta lehimlemiş gibi görünüyor.

Devam ettiğimizde 108 megapiksel Samsung HM2 sensörünü ve onun yanında ultra geniş, telemakro ve derinlik sensörünü görüyoruz. Bunların hepsi birbirinden ayrı yerleştirilmiş, tek bir modülde yer almıyor. Üst kısımda kızılötesi portu ve 3.5mm kulaklık jakı var.

Bu kurulumun diğer yüzünde ise 16 megapiksel selfie kamerası bulunuyor. Bu arada üst kısmın diğer tarafında CPU, LPDDR4x RAM ve SIM kart tepsisi görülüyor.

Stereo hoparlörden bir tanesi, orta gövdeye sabitlenmiş gibi görünüyor. Daha sonra pil, ortadaki yerinden kaldırıldığında üretici bilgisi ve diğer detaylar ayrıntılı şekilde belli oluyor. 4920mAh/Tipik 5020mAh Lityum iyon polimer pili Çinli Sunwoda Electronics Co Ltd. tarafından üretilmiş.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Oppo amiral gemisi telefonları için işlemci geliştirecek

Son olarak ekranı ve alt kısmı görüyoruz. Alt kısımda diğer hoparlör, USB-C portu ve Z eksenli lineer titreşim motoru yer alıyor. Bu da uzun bir şerit kabloyla anakarta bağlanmış.

DJI Mavic 3 sızıntısı çift kamerayı gösteriyor

DJI Mavic 3 drone büyük ihtimalle yakında gözler önüne çıkacak. Merakla beklenen drone'un neye benzeyeceği, internete sızan yeni fotoğraflar sayesinde detaylı bir şekilde görüldü. Sızan...

Redmi Note 11 serisi için 120W şarj desteği doğrulandı

Xiaomi, Redmi Note 11 serisi telefonlarını 28 Ekim'de tanıtacak. Tanıtım için geri sayım sürerken, şirket dikkat çekici bir özelliği de şimdiden duyurdu. Weibo'dan yapılan...

Tim Cook’tan Apple Bağdat Caddesi mağazası paylaşımı

Apple'ın Türkiye'deki üçüncü mağazası ve aynı zamanda ilk sokak mağazası olan Apple Bağdat Caddesi mağazası cuma günü kapılarını müşterilerine açtı. Yurt dışında gördüğümüz Apple...

F1 Amerika GP 2021: Saat kaçta, nasıl canlı izlenir?

Formula 1 heyecanı iki haftalık bir aranın ardından Türkiye'den ABD'ye taşınıyor. F1 Amerika GP 2021 hafta sonunda yine heyecanlı bir yarış bizi bekliyor. Geçen...

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun