Redmi 10 resmiyet kazandı: Helio G88 işlemci, 90 Hz ekran

Kısa süre önce Xiaomi tarafından yanlışlıkla doğrulanan Redmi 10 için beklenen resmi açıklama da sonunda geldi. Akıllı telefon, uygun bir fiyat karşılığında gelişmiş teknolojik özellikler vadediyor.

Redmi 10’da 6.5 inç büyüklüğünde 1080p çözünürlüklü LCD ekran 90 Hz yenileme hızına sahip. Kullanıcılar 45 veya 60 Hz seçeneklerinden birini de tercih edebilecek. Akıllı telefonun kalbinde ise MediaTek’in G88 işlemcisi bulunuyor. Bu işlemciye 4 veya 6 GB RAM eşlik ediyor. Dahili depolama alanı seçenekleri ise 64 ve 128 GB.

Telefonda ana kamera görevini 50 megapiksel çözünürlüklü sensör üstleniyor. Ana kameraya 8 megapiksel çözünürlüklü ultra geniş açılı kameranın yanı sıra 2 megapiksel makro kamera ve yine 2 megapiksel derinlik sensörü eşlik ediyor. Telefonun önünde ise 8 megapiksel çözünürlüklü kamera bulunuyor.

Redmi 10’a ihtiyaç duyduğu enerjiyi 5000 mAh kapasiteli pili veriyor. 18W kablolu şarj desteğine sahip olan telefon, 9W ters şarj desteği de sunuyor. Telefonun kutusundan ise 22.5W bir şarj adaptörü çıkıyor.

Redmi 10 için gri, beyaz ve mavi olmak üzere üç renk seçeneği mevcut. İlk olarak Malezya’da piyasaya çıkacağı belirtilen telefon, bu ülkede 650 ringitten (1306 TL) başlayan fiyatlarla satılacak.

Sinan Küstür
Sinan Küstür
Medya, Kültür ve Kimlik üzerine yüksek lisans yaptı. Teknolojiye olan ilgisini ve eğitiminin sunduğu donanımı Teknoblog çatısı altında sunuyor.
İLGİLİ HABERLER
POPÜLER

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun