Nubia Red Magic 8’in pil kapasitesi ve şarj hızı için resmi açıklama geldi

Nubia Red Magic 8 Pro 26 Aralık’ta resmen gözler önüne çıkacak. Akıllı oyun telefonunun 16 Aralık’ta tanıtılması planlansa da, şirket tanıtım etkinliğini ertelemiş ve bunun nedenini açıklamamıştı. Tanıtım etkinliği için geri sayım devam ederken, Nubia yeni telefonu hakkında bilgiler paylaşmayı da sürdürüyor. Bu paylaşımların en yenisi, telefonun pili konusunda önemli detayları gözler önüne seriyor.

Şirket tarafından Weibo’dan yapılan paylaşıma göre, akıllı telefona ihtiyaç duyduğu enerjiyi 6000 mAh kapasiteli pil verecek. Bu pilin şarj hızı ise 165W olacak. Telefonun pilinin şarjı için 15 dakikadan kısa bir sürenin yeterli olacağı anlaşılıyor.

6000 mAh kapasiteli pil sekiz hücreden oluşuyor. Nubia böylelikle hem verimliliğin hem de emniyetin artırıldığını belirtiyor. ZTE’nin çatısı altındaki şirketten verilen bilgiye göre, telefonun kutusundan çıkan 165W şarj adaptörü ve USB-C’den USB-C’ye şarj kablosu kullanıldığında tamamen boş olan pil sadece 14 dakika içinde doldurulabiliyor.

Red Magic 8 Pro’nun pil ömrü 47 saati bulacak

Nubia Red Magic 8 Pro’nun pil ömrünün 47 saat olduğunu da belirtti. Ancak bu süreyi mümkün kılan kullanım senaryosu konusunda bir bilgi paylaşılmadı.

Sinan Küstür
Sinan Küstür
Medya, Kültür ve Kimlik üzerine yüksek lisans yaptı. Teknolojiye olan ilgisini ve eğitiminin sunduğu donanımı Teknoblog çatısı altında sunuyor.
İLGİLİ HABERLER
POPÜLER

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun