Teknoloji

Realme GT 2 Pro Snapdragon 8 Gen 1 ile gelecek

Qualcomm’un yeni amiral gemisi işlemcisi Snapdragon 8 Gen 1 önümüzdeki hafta resmiyet kazanacak. Bu işlemciyle gelecek telefonlar da yavaş yavaş ortaya çıkıyor. Bunlardan birisi de Realme GT 2 Pro olacak.

Çinli üretici konuyla ilgili açıklamayı Qualcomm Snapdragon Dijital Teknoloji Zirvesi 2021’de yaptı. Realme’nin başkan yardımcısı Chase Xu, konuyla ilgili olarak şu ifadeleri kullandı: “Qualcomm Technologies, her zaman Realme’nin en önemli işbirliği ortaklarından biri olmuştur. Realme birkaç ay önce Realme GT 2 Pro’nun geliştirme çalışmalarına başlamış olup dünyanın dört bir yanındaki genç kullanıcıların beklentilerini aşacak gerçek anlamda üst düzey bir amiral gemi ürün sunacak.”

Realme ve Qualcomm uzun süredir birlikte çalışıyor. Çinli üretici geçtiğimiz yıl da Qualcomm Snapdragon 888 ve 870G 5G işlemcilere cihazlarında yer veren ilk markalardan biri olmuştu.

Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1 işlemciyle gelecek Realme GT 2 Pro hakkında bilinenler şu an için sınırlı. Ancak sızıntılara göre, telefon 50 megapiksel arka ve 32 megapiksel ön kamerayla gelecek. Realme GT 2 Pro’da 125W UltraDart şarj teknolojisinin bulunmasına da kesin gözüyle bakılıyor.

Teknoblog’u XFlipboard, Google Haberler ve Instagram‘da takip et!

İLGİLİ HABERLER