Teknoloji

Realme X50 Pro 5G için Android 11 betasının dağıtımı gelecek ay başlayacak

realme x50 pro 5g

Google’ın Android 11’in ilk beta sürümünü dağıtıma çıkarmasının ardından Android cihaz üreticileri de harekete geçmek için zaman kaybetmedi. OnePlus hemen dağıtıma başlarken, Oppo ve Xiaomi de beta sürümünün yüklenebileceği ilk cihazlarını duyurdu. Realme de temmuz ayının ilk günlerinde X50 Pro 5G ile bu partiye katılacağını açıkladı.

X50 Pro 5G hâlihazırda Android 10 üstüne kurulu Realme UI ile çalışıyor. Android 11 ile kullanıcılara hareketli bildirimler, tek seferlik izinler ve Fast Share hızlı paylaşım özelliğinin sunulması bekleniyor.

Realme X50 Pro 5G’nin kalbinde Qualcomm Snapdragon 865 işlemci bulunuyor. Bu işlemciye 12 GB’ye kadar uzanan RAM seçenekleri eşlik ediyor. Dahili depolama alanı için sunulan maksimum kapasite ise 256 GB. 6.44 inç büyüklüğünde Full HD+ çözünürlüklü ekran taşıyan telefonun arkasında 64, 12, 8 ve 2 megapiksel çözünürlüklü dört kamera bulunuyor.

Realme X50 Pro 5G enerjisini 4200 mAh kapasiteli pilinden alıyor. USB-C girişi üzerinden doldurulan bu pil, 65W hızlı şarj desteğine sahip. Telefonun parmak izi tarayıcısı da ekranın içinde bulunuyor.

Teknoblog’u XFlipboard, Google Haberler ve Instagram‘da takip et!

İLGİLİ HABERLER