Realme’den periskop kameralı yeni akıllı telefonu için ipucu geldi

Realme, 2020’nin mayıs ayında periskop telefoto kameralı X3 SuperZoom modelini duyurmuş, ancak daha sonrasında portföyüne telefoto veya periskop telefoto kamerası bulunan başka bir model daha eklememişti. Ancak bu durum yakında değişecek gibi görünüyor. Şirketin X hesabından yapılan bir paylaşım, periskop kameralı yeni bir telefonun yolda olduğunu gösteriyor.

Paylaşılan görselde, yuvarlak kamera modülünde iki tane yuvarlak ve bir tane de dikdörtgen sensörün yer aldığı görülüyor. Yuvarlak halkaların ana kamerayı ve ultra geniş açılı sensörü temsil ettiği düşünülüyor. Dikdörtgenin varlığı ise periskop telefoto kameranın varlığına işaret ediyor.

Şirket telefon veya kamera hakkında bir bilgi paylaşmış değil. Ancak görseldeki sloganla Çinli üretici, Apple’a taş atıyor. Söz konusu sloganda “Sadece Max zum yapamaz” ifadesi yer alıyor. Bu noktada iPhone 15 Pro Max’te 5x optik zum yapabilen 12 megapiksel telefoto kameranın bulunduğunu ve bunun Apple için bir ilk niteliği taşıdığını belirtmekte fayda var.

İşareti verilen cihaz Realme GT5 Pro olabilir

İşareti verilen cihazın Realme GT5 Pro olabileceği düşünülüyor. Akıllı telefonun Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3 işlemci ve 64 megapiksel OmniVision OV64B telefoto kamerayla geleceği söyleniyor. Önümüzdeki dönemde konuyla ilgili olarak şirketten başka ipuçlarının gelmesi sürpriz olmayacaktır.

Sinan Küstür
Sinan Küstür
Medya, Kültür ve Kimlik üzerine yüksek lisans yaptı. Teknolojiye olan ilgisini ve eğitiminin sunduğu donanımı Teknoblog çatısı altında sunuyor.
İLGİLİ HABERLER
POPÜLER

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun