Realme GT Neo 5’in RAM kapasitesi test sonucuyla ortaya çıktı

Realme GT Neo 5 hakkındaki sızıntılar bir süredir devan ediyor. Akıllı telefonun şubat ayında Barselona’da gerçekleştirilecek MWC 2023’te tanıtılması bekleniyor. GT Neo 5’in 240W kablolu hızlı şarj desteğine sahip ilk telefon olacağı biliniyor. Sızıntılara göre, telefonun kalbinde Qualcomm Snapdragon 8 Plus Gen 1 işlemci bulunacak.

GT Neo 5’in prototip versiyonu olduğu söylenen bir cihaz Geekbench’in veri tabanında boy gösterdi. Akıllı telefon testten tek çekirdek performansıyla 1279, çoklu performansıyla ise 3902 puan alıyor.

Prototip versiyonda işlemciye 16 GB RAM’in eşlik etmesi dikkat çekiyor. Android 13 işletim sisteminin varlığı da benchmark testinin sonuç sayfasında görülüyor. Telefon veri tabanında RMX3708 model numarasıyla boy gösteriyor.

realme gt neo 5

Realme GT Neo 5 iki farklı versiyonla kullanıcıların karşısına çıkacak

Benchmark testi sonuçlarının ortaya çıkmaya başlaması, resmi duyurunun da çok uzak olmadığı anlamına geliyor. Realme GT Neo 5’in 6.74 inç büyüklüğünde 2772 x 1240 piksel çözünürlüklü AMOLED ekrana sahip olması bekleniyor. 50, 8 ve 2 megapiksel arka kamera sensörleri, 16 megapiksel ön kamera ve 240W şarj destekli 4600 mAh pil de telefonun özellikleri arasında sayılıyor. GT Neo 5’in 150W şarj destekli 5000 mAh pile sahip bir versiyonunun da çıkarılacağı söyleniyor.

Sinan Küstür
Sinan Küstür
Medya, Kültür ve Kimlik üzerine yüksek lisans yaptı. Teknolojiye olan ilgisini ve eğitiminin sunduğu donanımı Teknoblog çatısı altında sunuyor.
İLGİLİ HABERLER
POPÜLER

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun