Manşetler

Realme GT 2 serisinde yer alacak üç teknoloji tanıtıldı

realme gt 2

Dünyanın en hızlı büyüyen akıllı telefon markası olarak nitelendirilen Realme, Realme GT 2 Serisi Özel Etkinliğinde dünyada ilk kez görücüye çıkan üç teknolojiyi resmi olarak tanıttı.

Realme’nin ilk ve en üst sınıf amiral gemi telefonu olacak GT 2 serisi için tanıtım tarihi açıklandı. Bunun öncesinde bu seride yer alacak ve dünyada bir ilk olarak nitelendirilen üç özellik gösterildi. Bu özellikler; biyopolimer malzemeden üretilen arka kapak, 150 derece ultra geniş açılı kamera ve Realme’nin İleri Yenilikçi iletişim teknolojisi oluyor.

Realme GT 2 Pro, “kağıttan ilham alan minimalist ve sürdürülebilirlik odaklı bir tasarıma” sahip olacak. Japonyalı ünlü tasarımcı Naoto Fukasawa tarafından geliştirilen bu “Kağıt Teknolojili Master Tasarım” Realme GT 2 Pro’yu dünyanın biyo bazlı malzemelerle tasarlanan ilk akıllı telefonu yapıyor.

GT 2 Pro’nun arka kapağında küresel ısınmaya katkıda bulunan fosil ham maddelere çevre dostu bir alternatif sunan biyopolimer malzeme kullanıldı. SABIC biyo bazlı malzeme, sadece ISCC Uluslararası Sürdürülebilirlik ve Karbon Sertifikası almakla kalmadı ve aynı zamanda REACH, RoHS ve EPEAT gibi çeşitli katı çevresel düzenleme standartlarından da geçer not aldı. Ayrıca, Realme’nin yeni kutu tasarımı bir önceki nesilde %21,7 olan toplam plastik oranını bu modelde %0,3’e düşürdü.

Dünyanın ilk balık gözü moduna sahip 150 ultra geniş açılı kamerası Realme GT 2 Pro’da

realme gt 2 serisi

Ultra geniş açılı lensler kameranın her bir fotoğrafta daha geniş bir perspektif yakalamasını sağladığından genelde manzara ve yapı fotoğrafçılığında kullanılır. Realme GT 2 Pro, 150 derecelik ultra geniş açılı kamera sunan ilk akıllı telefonu olacak. Bu ultra geniş açılı kamera telefonun görüş alanını ana kameranın 84 derecelik görüş alanına kıyasla yüzde 278 genişletiyor.

Realme aynı zamanda GT 2 Pro’da akıllı telefonlar için dünyanın ilk balık gözü modunu geliştirdi. Bu mod güçlü bir perspektif ve ultra uzun alan derinliği efekti yaratır. Geniş görüş alanıyla, resmin tamamı görsel açıdan daha da çekici hâle geliyor.

realme gt 2 serisi

Realme GT 2 Pro, üç teknolojiden oluşan Anten Dizilimi Matris Sistemi ile donatılıyor. Dünyanın ilk ultra geniş bantlı anten bağlantısı teknolojisi (HyperSmart), Wi-Fi Artırıcı ve 360° yakın alan iletişimi (NFC) teknolojisi bu telefonda yer alacak.

Realme’nin Hiper Akıllı anten bağlantı teknolojisi sayesinde telefonun her tarafını kaplayan 12 adet çevresel antenle tasarlandı ve neredeyse tüm yönlerde tamamı aynı sinyal gücüne sahip ana bantları destekliyor. Bu, GT 2 Pro’nun tüm antenlerin sinyal gücünü akıllı bir şekilde değerlendirmesini ve en iyi sinyale sahip olanı otomatik olarak seçmesini sağlayacak.

realme gt 2 serisi

Wi-Fi ağı artırıcı bakımından, simetrik Wi-Fi anteni telefonun etrafında daha dengeli bir sinyal gücü sağlamak için tasarlandı. Realme’nin testlerinde, bu tasarım sinyal stabilitesini asimetrik Wi-Fi anten tasarımına kıyasla %20 artırdı.

Realme GT 2 Pro ayrıca algılama alanını %500 ve algılama mesafesini %20 artırarak üstteki iki hücresel anteni bir NFC sinyal alıcısı-vericisi ile entegre eder. GT 2 Pro’nun üst kısmının tamamı NFC sinyallerini her iki yönde algılayarak kart veya akıllı telefon okutmak için NFC kullanımını kolaylaştırır.

İLGİLİ HABERLER