Razer Phone’un kamera ve ses kalitesi güncellemeyle artıyor

Razer bundan bir ay önce akıllı telefonu Razer Phone’un kamerasını bir dizi yazılım güncellemesiyle iyileştireceğini açıklamıştı. Telefonun odak noktasında oyun deneyimi yer alsa da, yapılan son güncelleme telefonun küresel ölçekteki kullanıcı sayısının artırılmasını amaçlıyor.

97 MB büyüklüğündeki son güncelleme paketinin merkezinde telefonun kamera ve ses kalitesini artırmaya yönelik değişiklikler bulunuyor. Bazı küçük dokunuş ve düzeltmeler de pakette kullanıcıların karşısına çıkıyor.

Kamera odaklı iyileştirmeler listesinin en üstünde düşük ışıkta ve HDR modunda deklanşör hızının artması bulunuyor. Gürültüyü azaltan ve gölgeleri daha net hâle getiren güncelleme, daha iyi renk yayımı ile görüntü kalitesini de artırıyor. Güncelleme kameradaki hataları temizlerken, çalışma hızını da yukarıya çekiyor.

Ses tarafındaki değişiklikler ise “topuzlu kulaklık” kullananların deneyimini daha yukarı taşıyacak gibi görünüyor. Netliği artıran güncelleme, HD Audio görüşme kalitesini de yukarıya çekiyor. Dolby ses teknolojisindeki sorunlar da güncellemeyle düzeltiliyor.

Otomatik parlaklık ayarındaki yüksekliğin düzenlenmesi, Arrival isimli temadaki ikonların karanlık moda göre ayarlanması gibi değişiklikler de güncelleme paketinde yer alıyor.

Razer Phone yakında Android Oreo güncellemesini alacak

Razer Phone önümüzdeki aylarda da güncellemelerle yeni özellikler kazanacak. Akıllı telefon için Android 8.0 Oreo güncellemesi de 2018’in ilk çeyreğinde yayınlanacak.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

YouTube Kids uygulaması artık Türkiye’de

YouTube yetişkinler kadar çocuklar için de epey popüler platformlardan bir tanesi. Çocuklar daha bebekliklerinden itibaren YouTube'dan oynatılan videolarla büyüyor desek yanlış olmaz. Bu durumu...

Apple iMac M1 işlemci ve parlak renklerle yenilendi

Apple daha ince bir tasarıma, yeni M1 işlemciye ve parlak renk seçeneklerine sahip yeni iMac masaüstü bilgisayarını tanıttı. Klasik renkli iMac'lere bir tür saygı...